Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Acıkma Atakları

Bu yazı 18 Nisan 2012 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Tip 2 diyabet, kalp hastalığı, tansiyon, depresyon ve bazı kanser türlerini önleyici bir beslenme şeklidir. Fx15 destekli bir beslenme şekli kilo almanın önüne geçer. Uykunuz düzene girer. Acıkma nöbetleri azalır. Normalde acıkma sinyalinin, vücudumuzun gıdaya ihtiyacı olduğunda “çakması” gerekir.

Ancak kandaki insülinin dalgalanmaları fazlaysa durum değişir. Yüksek Glisemik İndeksli besinleri mideye indirdiğinizde kan şekeriniz hızla yükselip birden normalin altına iner ve acıkma, yeniden acıkma başlar. Fx15 kapsül kullanımı sırasında çikolatayı ve fıstığı değil, ince bağırsakta daha uzun kaldığı için açlığa gem vurabilen müsli, elma, portakal ve salatalık gibi gıdaları tercih ederseniz nöbetleriniz azalır.

Unutmayınız ki, ihtiyaç fazlası yemeğin karşılığı şişmanlıktır. Şişmanlığı önlemek için fx15 bitkisel kapsül kullanmanız uygun olacaktır.Acıkma atakları Stresin artması da acıkma ataklarını çoğaltarak sizi tatlılara yöneltir. Çünkü beyindeki “Mutluluk Hormonu” Serotonin, bu tür gıdaları pek sever. Vücuttaki gerilim ve huzursuzluktan beslenen kortizol hormonu, serotonin’ i düşürür, iyi uyuyamayan kişilerde rastlanan acıkma ataklarının nedeni budur.

Glisemik İndeks diyetinin uygulanmasında 3 adım vardır:

  1. Yüksek değil, düşük Gİ’ li karbonhidratları tercih etmek.
  2. Gıdaların yaklaşık Gİ değerlerini bilmek.
  3. Günlük karbonhidrat ölçüsüne uymak.

Bir diyetin başarısı, sürdürülebilir olmasına bağlıdır. Bir müddet uygulanan “sıkı beslenme” nin anlamı yoktur. Kilo vermede en önemli etken şüphesiz “iştah kontrolü” dür. Onu elde tutmak da, kan şekerini hızla artırmayan düşük Gİ’ li gıdaları seçmenize bağlıdır. Bunun için elbette ki bütün gün elinizde hesap makinesi Gİ hesabı yapmayacaksınız ama kaliteli karbonhidratı iyi bilmelisiniz.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları