Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Besin Piramidinin ve Fx15

Bu yazı 10 Şubat 2010 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

Merkezi Amerika’ da bulunan Besin ve Beslenme Konseyi 1958 yılında besinleri dört grup altında toplamayı uygun gördü. ABD Tarım Bakanlığı (USDA) Amerikan halkının sağlığını korumak ve kronik hastalıklardan uzak kalacak şekilde beslenmelerini sağlamak amacıyla, 1992 yılında bir besin piramidi yayınladı. Bu piramidin önördüklerine Fx15 kullanırken uyarsanız fayda görürsünüz.

Çeşitli araştırmaların yapılmasıyla zaman içerisinde değişiklik gösteren bu besin piramidinde, yağ tüketiminin en aza indirilmesi ve 6-11 porsiyon kompleks karbonhidrat tüketilmesi gerektiği belirtiliyordu. Ancak yapılan araştırmalar sadece yağ miktarının azaltılmasının kalp hastalıklarında olumlu etki yaratmayacağını, bunun yanında tüketilen yağ türünün de oldukça önemli olduğunu gösterdi. Bu nedenle 1960 ve 1970’li yıllardaki hedef tüm yağ türlerinin terk edilmesi değil; doymuş yağ tüketiminin azaltılması, doymamış yağ tüketiminin ise arttırılmasıydı.

Değişik türdeki yağların sağlık üzerindeki etkilerinin bulunmasıyla, fx15 kullanıcılarına rehber olan bilim adamları doymuş yağ ve kolesterol bakımından sınırlı bir beslenme programının sağlık üzerine olumlu etkiler yarattığını ve bunun yanı sıra kalp hastalığı ve kanser gibi hastalıklara karşı da koruyucu etki gösterdiğim açıkladılar.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları