Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Besinlerin Fx15 ile Alakası

Bu yazı 02 Nisan 2010 tarihinde admin tarafından gönderilmiştir.

1950′ li yıllarda, Mayer tarafından daha sonraları Fx15 ile de anılacak olan besin alımı ile ilişkili olan ve glikostatik teori adı verilen bir teori geliştirilmiştir. Bu teoriye göre, kan glikoz düzeyinin düşük oluşu yemek yeme isteğinde artış meydana getirirken, kan şekerinin yüksekliği yemek yemeyi kısıtlayan bir etken olmaktadır.

Bu teoride, öğün sonrasında kan şekerinde uzun süre yükseklik sağlayan besinlerin, kısıtlı kan şekeri yüksekliği yaratan besinlere göre daha fazla tokluk hissi oluşturduğu savunulmaktadır. Her ne kadar bu teoriyi destekleyen veya bu teoriye karşıt olan birçok çalışma bulunsa da, son yıllarda mikrokristalin selüloz kullanılan zayıflama hapları arasında Fx15 için Kuzey Amerika Diyeti olarak adlandırılan diyetin genelinin işlem görmüş besinlerden oluşması ve kolay sindirilebilen karbonhidratları içermesi nedeniyle, tokluk hissinde azalmalara neden olarak besin alımını ve buna bağlı olarak şişmanlık görülme sıklığını arttırdığı bildirilmiştir.

Yüksek glisemik indekse sahip besinler, FX15 kullananlar için hızlı sindirilmeleri ve emilmeleri nedeniyle şişmanlık açısından suçlanmaktadırlar. Rodin tarafından 1991 yılında yapılan çalışmada, glisemik indekse sahip besinlerin tüketiminin ardından, kan insülin seviyesinde meydana gelen artışın, besin alımını tetikleyebileceği ve hipoglisemiye neden olabileceği belirtilmiştir. Hipogliseminin oluşumunun ise açlığı tetikleyen bir mekanizma ortaya çıkardığı bildirilmiştir.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları