Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Doktor Tavsiyesiyle Zayıflamak

Bu yazı 22 Eylül 2010 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Sedatif ve Hipnotiklerin Benzerleri Nelerdir?

Bazı haplar, gerçek sedatif ve hipnotiklere benzesin diye yapılmış olup, onların etkilerini taklit ederler. Bazı antihistaminikler ve dekongestantlar gibi reçetesiz satılan ilaçlar, sedatif benzeri olup uyuşukluk yaparlar. Bu ilaçların negatif etkilerinin içinde mide bulantısı, mide krampları, koordinasyon eksikliği, geçici hafıza kaybı, çevreyle ilişkiyi kesme ve anksiyete davranışları vardır.

Sedatif ve Hipnotikler Üzerine Genel Tavsiyeler

Bazı tıbbi durumlarda kullanılması gerekli olan bu ilaçları, sadece doktorunuzun almanızı söylediği doz ve zamanlarda kullanmalısınız. Rastgele zamanlarda ve yüksek dozlarda kullanılmaları tehlikeli olabilir. Fx15 kapsül haricindeki ilaçları, doktorunuz almanızı söylediği sürece almalı, kendi kendinize bırakmamalısınız. Bütün sedatif ve hipnotikler düzenli olarak uzun süre kullanılmaları durumunda bağımlılık yapabilirler. Eğer doktorunuz tedaviyi durdurmaya karar verirse, elinizde kalmış tabletlerinizi imha etmeniz gerekir. Ancak doktorunuz saklamanızı isterse ilaçlarınızın arta kalanını saklayın. Bu ilaçlar genelde çocuklar için kullanılmaz. 60 yaşın üzerindekiler için önerilen dozlarsa, normalin yarısıdır. Eğer ciddi akciğer hastalığınız var ise, bazı uyku hapları solunum depresyonu yaratabilir. Bu uykuya bağlı problemleri daha da kötü yapar. Hamile ya da lohusalar da, bu ilaçları kullanmaktan kaçınmalıdır. Eğer alkol ya da madde bağımlılık probleminiz var ise bu ilaçlara kolayca bağımlı olabilirsiniz.

Sedatif etkili ilaçlarla beraber Fx15 kullanmanın etkilerinin ne olabileceği konusunda araştırmalar hala devam etmektedir. Şu ana kadar herhangi bir yan etki bildirilmemiş olmasına rağmen sağlığınız açısından birden fazla ilacı doktor tavsiyesi olmadan, doktor gözetiminde olmadan kullanmamanızda yarar vardır.

Etiketlemeler: , , ,

Fx15 yorumları