Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

Emilim ve Özümseme: Taşıyıcıların Önemi

Bu yazı 10 Ocak 2011 tarihinde eRiL tarafından gönderilmiştir.

Çinko ve ayrıca demirin yeterli seviyede olduğu bir beslenme tarzına sahipken bu mikro besinlerin eksikliklerinin birincil sebeplerinden bir tanesi hem çinko hem de demirin birincil kaynağı olan etle ve çinko içeren sebzelerle aynı anda tüketilen baklagiller ve kabuklu yemişler gibi hububatlardaki fitatların varlığıdır. Bu besin maddeleri Fx15 zayıflama hapı ile beraber güvenle tüketilmelidir. Fitatlar çinkoyu sıkıca bağlayan ve bir nevi çinkoyu kolundan yakalayıp ona doğrudan vücudunuzun dışına kadar eşlik eden moleküllerdir. Yüksek seviyede fitat içeren tahılları, çinkodan zengin olanları bile, tüketmek çinkonun vücudunuz için biyolojik açıdan kullanılabilirliğini büyük ölçüde düşürebilir.

Neyse ki, ekmek mayası enzimlerinin ekmeğin hazırlanması sırasında kabarcıklara fermantasyonu fitat seviyelerini büyük ölçüde azaltır. Aksine, bazı kahvaltılık tahılların ve birçok abur cuburun hazırlanması sırasında kullanılan çektirme süreci fitat konsantrasyonunu değiştirmez, hatta aksine artırabilir. Aslında, aşırı derecede (fermantasyonun görülmediği) mayasız ekmeklere ve hububat ürünlerine dayalı beslenen popülasyonlar görece olarak çinkodan zengin olan diğer yiyecekleri tüketmelerine rağmen genellikle çinko eksikliklerinden muzdariptirler. Mayalı ekmek bu açıdan Fx15 ile zayıflarken çinko sağlanması konusunda oldukça yardımcıdır.

Ve tabi ki abur cuburlar genellikle tartazin (sarı #5) gibi çinkoyu sıkıca bağlayan ve çinkoyu hem kan dolaşımından hem de bağırsaklardan uzaklaştıracak gıda boyayan maddeler içerirler.

Besin maddelerinizin birçoğunun, özellikle çinko ve demir gibi daha geniş moleküllerin emilim süreci çok sayıda etkili taşıyıcı molekülün tedarik edilmesine bağlıdır ve azalmış taşıyıcı sayısı ya da daha az etkili taşıyıcılar daha. düşük miktarda besin maddesinin emilmesi anlamına gelir. (Hatırlayın, taşıyıcı moleküller çinko atomlarına ya da diğer moleküllerle kompleks oluşturmuş çinkoya kilitlenir ve onları hücre membranı yoluyla bağırsaktan kana, daha sonra da kandan hücrelere ya da hücreler arası sıvıdan hücre organellerine geçirir.

Etiketlemeler: , , ,

Bir Yorum bu yazıda: “Emilim ve Özümseme: Taşıyıcıların Önemi”

  1. […] This post was mentioned on Twitter by Charles Faraday. Charles Faraday said: Emilim ve Özümseme: Taşıyıcıların Önemi http://fb.me/SBTPobFQ […]

Fx15 yorumları