Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Alınan kullanılabilir enerji fazlalığı’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Şişmanlama ve Fx Etkisi

Harcanandan daha çok enerjiyi içeren ve kullanılmasına olanak veren besinlerle beslenilmesi sonucu fazlalığın depolanarak kilo artışına yol açmasıdır. Alınan kullanılabilir enerji fazlalığının depolanması (enerji stoklarına katılması) ağırlığın artışına yol açmaktadır.

Harcadığınızdan daha fazla (enerji içeren besinler) yerseniz şişmanlarsınız.

Örneğin, 3000 kalori harcarken, 1600 kalori içeren besinler yerseniz, aradaki farkın (yani eksi bin dört yüz kalorinin) enerji stoklarınızdan karşılanması, bu stoğun bir miktar azalması ile zayıflamanıza yol açacaktır. Zayıflama ve şişmanlamanın doğru anlamı, bedenin enerji stoklarının eksilişi ve artışıdır.

Ve elbette, enerji teraziniz belli bir zaman aralığında dengede ise, alman kullanılabilir enerji harcanana eşitse, Harcadığınız kadar yerseniz kilonuz sabit kalır. Dikkat: Terazinin ibresinin aşağı doğru her oynaması zayıflama değildir.

İnsafı kıt diyetçilerin sık kullandığı bir hiledir: Verirler idrar söktürücüyü, hasta su kaybeder, tartıda kilo azalır, Takdir edersiniz ki bunun zayıflama yani enerji stoklarının azalması ile hiçbir ilintisi yoktur! Bu yolla kaybedilen su, tekrar sıvı alınınca geri gelir, ibre de eski düzeyine geri döner.

Enerji stoklarını idare eden organizmayı tek ilgilendiren, yapmakla yükümlü olduğu harcamaları karşılayacak enerji miktarının alınıp alınmadığıdır.