Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Amerikan Kalp Birliği’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Obezitenin Zararları Yoksa Yalan mı?

Merhaba sevgili Fx15 kullanıcıları bugünkü yazımda sizlerle kiloya neden olan bazı etkenler ve obezitenin zararlı olup olmadığı hakkında bilgi paylaşımında bulunacağım.

Birçok araştırmacı kan basıncı, düşük HDL ve yüksek LDL kolesterol, yüksek trigliserid değerleri ve yüksek ensülin değerleri gibi olası risk faktörlerinin kiloya da neden olan sağlıksız davranışların sonucu olarak ortaya çıktığını bilmesine rağmen (yağ ve şeker yüklü beslenme ve hareketsiz yaşam) kilo birçok zaman tarafsız etken olurken Hemşirelerin Sağlık Araştırmasında araştırmacılar aksini savunmuşlardır. Bu araştırmacılara göre kilo bu risk faktörlerine neden olmaktadır. Bu varsayımla vardıkları netice neredeyse başından belli bir neticedir. Enteresan şekilde aynı araştırmanın meme kanseri ile ilgili olan kısımları kilonun risk faktörü olması ile ilgili tamamen farklı bir hikaye anlatır.

Antiobezite kampanyasında bahsedilen bir başka araştırma da 1948 yılında başlayan ve günümüzde de devam ederek Amerika Birleşik Devletleri’nin en uzun süreli büyük salgın hastalıklar araştırması olan Framingham Kalp Araştırmasıdır. NIH tarafından kalp ve damar hastalıklarının risk faktörlerini araştırmak üzere başlatılan bu araştırma 28 ve 62 yaş aralığında Massachusetts Framingham’da yaşayan 5.209 kadın ve erkeği incelemiştir. Yıllar boyu çeşitli bulguları raporlayan bu araştırmanın en etkileyici raporlarından biri 1983 yılında Amerikan Kalp Birliği ‘nin önemli yayını olan Circulation’da yayınlanmıştır. “Kalp ve Damar Hastalıklarının Bağımsız Belirleyicisi Olarak Obezite: Framingham Kalp Araştırması Katılımcılarının 26 Yıllık Takip Raporu” kilolu olmanın ve yirmi beş yaşından sonra kilo almanın kalp rahatsızlıkları riskini önemli ölçüde artırdığı sonucunu ortaya koyan bir rapordur.

Anlaşılacağı üzere obezitenin kalp damar hastalıklarında ne derecede etkin bir rol oynadığı kesin olarak bilinmemekte, araştırmacılar sonuçlara öznel fikirlerini karıştırmaktadırlar. Ancak kesin olan bir şey vardır o da her şeyin fazlasının zararlı olduğudur. Bu nedenle aşırı kilolarınızdan kurtulmalısınız. Bunu başarmanın en kolay yolu olan Fx15 Lotus Tableti kullanmanızı öneriyorum. Zira Fx15 zayıflamanın en kolay ve pratik yoludur.