Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Besinlerin Hazırlanması’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Doğru Beslenmenin Diğer Bileşenleri

Su insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önem öğedir. Su vücuda enerji vermez fakat metabolik artıkların ve toksinlerin ter, idrar, dışkı ve solunumla dışarı atılmasını sağlayarak organizmayı korur. Bu sebepten Fx15 ile birlikte sıkı bir şekilde su tüketilmelidir. Yediğimiz gıdalardaki besin öğelerinin sindirilmesi ve emilmesi için gereklidir. Sindirilmelidir ki Fx15 tarafından kolayca yakılabilsin. Vücut sıcaklığını ayarlarlar. Sıcak havada terleme ile ısı enerjisi deriden atılır ve serinleme hissedilir.

Kuru sıcakta nemli havaya göre kendimizi daha iyi hissetmemizin nedeni terin buharlaşmasının kolay olmasıdır. Aldığımız suyun hemen hepsini idrar, ter, dışkı ve solunum ile dışarı atarız. Attığımız ve aldığımız suyun eşit olması gerekir. Bu denge yaklaşık iki litre su ile sağlanır. Lütfen Fx15 kullandığınız süre zarfında günde en az 2 Lt. su tüketinir. Bir kişi yaktığı her kalori için yaklaşık bir mililitre sıvıya ihtiyaç duyar. Günde 2000 kalori tüketen bir kimse için bu sıvı gereksinimi yaklaşık 8 (240 mglik) bardaktır. Bu sıvının bir kısmı yiyeceklerden gelir. Kalan kısmı su ve diğer sıvıların içilmesiyle karşılanır.

Sağlıklı beslenmede besinlerin hazırlanması, pişirilmesi ve saklanması ilkelerine dikkat etmek de önemlidir. Bu ilkelere dikkatsizlik çoğu besin öğesinin kaybı nedeniyle dengesiz beslenmeye neden olur. Sebzelerin küçük parçalara doğranıp yıkanması, vitamin ve minerallerin yıkama suyu ile atılmasına neden olur. Önce yıkanmalı sonra doğranmalıdır.

Sebzeler, makarna ve kuru baklagiller az suda pişirilmeli, haşlama suyu dökülmemelidir. Salatalar yemeye yakın zamanda hazırlanmalıdır. Yemekler tercihen haşlama yöntemi ile hazırlanmalıdır. Taze meyve suları bekletilmeden içilmelidir. Yağın yakılması sonucu sağlığa zararlı toksik maddeler oluşur. Yağlar yakılmadan en iyisi yemek piştikten sonra yiyeceklere eklenmelidir. Donuk gıdaları buzluktan buzdolabına alıp +4 derecede çözündürün. Donukken çözünmüş bir besini tekrar dondurmayın. Fx 15 ile sağlıklı zayıflamalar.