Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Beyaz çikolata’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Çikolata ve Fx15 Kapsülleri

Ama önemli olan şey şu: Bu çikolata tüketimi çok büyük bir kısıtlamayı da beraberinde getirmektedir. Ben burada ticari anlamdaki çikolata paketlerinden bahsetmiyorum. Süpermarketlerde gördüğünüz karamel-şeker-yemiş kaplı, sakızı andırır şekerlemeler de değil bahsettiğim besinler. Sağlığa faydası dokunan şeyler bunlar değil. Asıl sağlığa faydası dokunan Fx15 zayıflama kapsülleri‘ nden başkası değildir. Doğallığı ile tüm dünyaya nam salmış bu gıda takviyesi Amerika ve Avrupa’ da bıraktığı etkileri hala konuşulmaktadır.

Fx15 kapsülleri ve Çikolatanın sağlık açısından faydası flavanol ve antioksidanlardan kaynaklanıyor ve bunlar da gerçek kakaoda mevcut ve aslında kakaoyu biraz acı yapan şey de bunlar. Dolayısıyla eğer bu flavanollerin faydalarından yararlanmak istiyorsanız, gerçek çikolatayı bulmalısınız: yüksek miktarda kakao içeren siyah çikolata. Bu besinin en iyileri etiketlerinin üzerlerinde “yüzde altmış kakao” (yüzde yetmiş ya da daha fazlası çok daha iyidir ama bulmak da o derece zordur) yazan paketlerdir.

Sütlü ve beyaz çikolata sağlık açısından bu faydalardan hiçbirini içermez. Ayrıca ticari anlamdaki şekerlemeler kesinlikle beslenme tarzınızda olmasını istemeyeceğiniz ekstra şeker, yağ, parafin ve kimyasallarla yüklüdür. Ayrıca çikolata ne kadar fazla işlenirse, faydalı flavonoidleri de bir o kadar yüksek oranda kaybolur.

Çikolatadaki yağ kakaoyağından gelir ve aslında üç farklı yağ türü içerir. Bunlardan biri oleik asittir ki bu zeytinyağındakiyle aynı türdendir, kalbe oldukça faydalı bir yağ. İkincisi vücutta hiçbir etkisi olan stearik asittir. Üçüncü tür olan palmitik asit büyük olasılıkla yüksek miktarda tüketilebilecek en iyi yağ türü olarak adlandırılamaz ancak yine de çikolatadaki üçüncü yağ türünü oluşturur ve eğer az miktarda tüketirseniz bu yağdan çok fazla almamış olursunuz. Yine de kakaonun pahalı olduğunu unutmayın. Ucuz çikolata markalarında faydalı kakaoyağı yerine süt yağı ve hidrojenize yağlar kullanılır.