Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Çok az kilo kaybetmek’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Obezite Damarlarınız için Bir Risk Faktörü Değildir

Tennessee Üniversitesinde Dr. William Applegate’in araştırma ekibi 4.500’ün üzerinde orta yaş ve üzeri kadın ve erkeğin anjiyogramlarını incelemiştir. Bu, türünün en geniş kapsamlı araştırmasıdır. 1991 yılında yayınladıkları raporda kilonun kalp ve damar rahatsızlıklarında etkin olmaktan öte hastalığın önlenmesine katkısı bulunduğu yer almaktadır. Vücut ağırlığındaki her 5 kilo artış koroner damarlarda % 10 ila 40 arası daha düşük damar sertliği riski ile ilişkilendirilmiştir. En şişman insanların daha temiz atardamarları bulunmaktadır. Bu önemli bulgular obezitenin koroner damar hastalıklarına neden olmadığını göstermekle kalmayıp obezitenin aslında koruyucu olabileceğini de ortaya koymaktadır!

Tek seferlik çalışmaların hastalığın zamanla gelişimi ile ilgili ya da ilerlemeye hangi davranışsal veya biyolojik faktörlerin etki ettiğiyle ilgili bilgi veremeyeceğini kabul etmek gerekir ancak bu kısıtlama ikinci tür anjiyografik çalışmada bulunmaz. Cleveland Klinik Vakfı tarafından 262 kadın ve erkek üzerinde iki aydan on beş yıla kadar bir zaman aralığında yapılan kalp ve damar rahatsızlıklarının iki anjiyografik değerlendirme çalışmasını ele alalım. Eğer obezite damarsal kalp hastalıklarının nedeni olsaydı obez deneklerde hastalığın ilerlemesi ile ilgili anjiyografik değerlendirme kanıtları bulunurdu. Her nasılsa değerlendirme sonuçlan durumun aksini göstermektedir. Obez olmayan kadın ve erkeklerde hastalığın gelişimi biraz daha fazla olmuştur (obezlerde % 44 diğerlerinde ise % 50).

Obezitenin kalp ve damar rahatsızlıklarının ilerlemesiyle bağlantısı olmadığı gibi, anjiyografik çalışmalar kilo kaybının ilerlemeyi yavaşlatmak üzerinde bir etkisi olmadığını da göstermiştir. Bunu açıklayan ilk çalışma 1985 yılında New England Tıp Dergisi’nde yayınlanan Hollanda Leiden Müdahale Deneyi’nden alman sonuçlardır. Bu çalışmada, damar sertliği rahatsızlığı olan 39 denek iki yıl boyunca düşük yağlı vejeteryan rejime tabi tutulmuştur. Deneklerin çoğu hiç kilo kaybetmemiş ya da çok az kilo kaybetmiş olmasına rağmen önceki ve sonraki anjiyogramlar hastalığın ilerlemesinin durduğunu göstermiştir. Tek gereken perhiz müdahalesi olmuştur.

Kısacası bu araştırmalar damar sağlığını korumak için zayıflamanın gerekmediği fikrini desteklemektedir. Her zaman dediğimiz gibi zayıflamak istiyorsanız bunun tek amacı daha güzel görünümlü bir vücuda sahip olmak olmalıdır. Fx15 ile zayıflamanın getirebileceği sağlık ise bunun bonusu olarak kabul edilmelidir. Fazla kilolu olmak sağlık sorununa neden olsun veya olmasın, eğer zayıflamak istiyorsanız, bunu sağlığınızdan ödün vermeden başarabileceğiniz. en kolay, en hızlı, en zahmetsiz ve en pratik yol Fx15 lotus ekstresi kullanmaktır.