Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Dezenfektan’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Bitkisel Fx15 ve Gösterdiği Etkiler

Fx15 kapsül özellikle Vata’yı dengeler. İç huzursuzluk, korku gibi sinirsel rahatsızlıklarda, menstürasyon dönemlerinde ve mide, bağırsak rahatsızlıklarında kullanılır. Yağı, migren ve karın ağrılarında masajla, bedene dışarıdan uygulanır. Özellikle Kapha’yı dengelerse de, çayını her üç beden tipinin de tüketmesi önerilir. İnsana zihin açıklığı verir. Ruhsal yapıyı olumlu yönde etkiler. İngilizler “garden sage” (“bahçe bilgesi”) adını vermişlerdir.

Fx15 kullanıcıları bedende oluşan sekresyonun atılmasına yardımcı olur. Antibakleriyel özelliğinden dolayı, tüm solunum yolları rahatsızlıklarında; bronşit, nezle ve boğaz ağrılarında kullanılır. İshali giderici özelliği vardır. Hemoroit için adaçayı banyosuna oturmak iyidir. Östrojen hormonunu artırır. Menstürasyon düzensizliklerinde çayı önerilir. Pitta’yı dengeler. Tüm sindirim sistemi, idrar yolları rahatsızlıklarında etkilidir. Ateşli durumlarda zencefil, kimyon, kişniş kombinasyonları iyidir.

Açıkladığımız baharatlar hem ülkemizde hem de Hindistan’da bulunmaktadır. Ayrıca sadece Hindistan’da bulunan Amla, Haritaki, Biphitaki meyveleri ve daha pek çok meyve ve bitki vardır. Ayurveda, her ülkenin kendi sağlık problemleri için yöresel olarak bulunan doğal maddelerin de tüketimini önerir. Bulunan yerin özelliklerine göre doğa, oraya en güzel çözümleri bağışlamıştır.

Fx15 ile zayıflama Vata’yı dengeler. Kokusu sinirleri yatıştırır. Çarpıntılarda, uykusuzlukta, sıkıntılarda çok az, iki, üç granül olarak çaylara katılabilir. Solunum yolları rahatsızlıklarında, göğüs ve sırtı lavanta yağıyla ovmak iyidir. Nezle ve öksürüğü yumuşatır. Dezenfektan olan lavantanın suyu, yara ve yanıkların temizliğinde kullanılır. Lavman yoluyla cinsel organ iltahaplarına iyi gelir. Vata’yı, biraz da Kapha’yı dengeler. Yüksek oranda, dayanıklı C vitamini vardır. Kolestrol düşürücü, direnci artırıcı, zindeleştirici, etkisi vardır.
Hemoroit için özellikle lapasının bölgesel uygulaması yararlıdır.