Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘En büyük ölüm nedeni’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Kâr Amacıyla Yapılan Araştırmalar

Amerika yetişkin nüfusu, her BMI kategorisindeki kadın ve erkek sayısı ve ülkedeki yıllık toplam ölüm adetleri altı araştırmadan alınan değerlendirmelerin Amerikan nüfusuna uyarlanmasıyla gerçek ölüm riski oranlarına ulaşılmıştır. Araştırmaya bağlı olarak obeziteye atfolunabilir yıllık ölüm tahminleri 236.111 ila 383.410 arasında değişiklik göstermekte ve yılda 300.000 ölüm ile genellenmektedir. Bu yüzden raporun yazarları “Obezitenin Amerika Birleşik Devletleri’nde en büyük ölüm nedeni” olduğu sonucuna varmışlardır.

Bekleyin. Bir deyişe göre üç tür yalan vardır ve bunlardan biri istatistiklerdir. Bu çalışmayı ve bu yazarlar tarafından hazırlanan bir çok raporu okurken araştırmacıların istatistiksel analizlerini sağlık ve obezite ile ilgili kavramlarda önyargılı tasarlamış oldukları açıktır. Vardıkları sonuca ulaşmak için “Sarhoş bir adamın sokak lambasına ışıktan çok destek olarak dayanması” gibi onlar da istatistiklerden faydalanmış olabilirler.

Analizlerindeki ölümcül akış en çok yazarların kendi itiraflarında yer almaktadır: “Hesaplamalarımız obez insanlardaki her ek ölüm riskinin (yaş, cinsiyet ve sigara kullanımı) yağlılıkları nedeniyle olduğunu varsaymaktadır.” Böylece yazarlar şişman insanlarda ölüm nedeni olarak açıklanabilecek fiziksel hareketsizlik, düşük form seviyeleri, dengesiz beslenme, riskli kilo verme çalışmaları gibi diğer faktörlerin hiçbirini belirlemeye çabalamamışlardır.

Şişman ve obez insanlar diğerlerine göre daha hareketsiz yaşam ve düşük aerobik form seviyelerine sahip olmaya eğilimlidirler. Hareketsiz yaşam ve düşük aerobik form seviyeleri erken ölüm riskini büyük ölçüde artırmaktadır. Bu nedenle obezite ile ilişkilendirilen sağlık risklerinin büyük kısmının egzersiz azlığına ve düşük form seviyelerine bağlı olması olasıdır.  Bu nedenle hareketsiz yaşama alışmış kişilerin zorlanmadan zayıflayabilmesini sağlayabilmek için Fx15 lotus hapı üretilmektedir. Bu sayese düşük aerobik egzersiz ve düşük form oranına sahip kişilerin de sağlıklı bir şekilde kilo vermesi mümkün kılınmıştır. Aslında Texas, Dallas’ta Aerobik Merkezi Boylamsal Araştırması düşük aerobik form seviyelerinin obez erkeklerde % 100 ölüm nedeni olduğunu göstermektedir (Aerobik olarak formda olan şişman erkeklerin zayıf olanlara göre ölüm oranlarında fark bulunmamaktadır). Dr. Allison ve meslektaşları Aerobik Merkezi Boylamsal Araştırması’ndaki kilolu ancak formda erkekleri araştırmalarında kapsamış olsaydı obezitenin yıllık ölüm oranlarıyla ilişkisi sıfır çıkacaktı! Öte yandan düşük form en büyük ölüm nedeni olarak görünecekti. Ama maddi kazanç arzusu insanların gözünü kör edebilmektedir. Sağlık konusunda daha fazla para kazanmak için diğerlerinin sağlığını riske atan tek kişi Dr. Allison değildir. Kimyasal maddelerden üretilen sahte Fx15 ‘leri piyasaya süren aç gözlü insanlar da mevcuttur.