Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Fazla Kilo ve Fx15’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Yüksek Kalsiyum İçeren Dengeli Diyetler

Kilo vermek isteyenler için yeni bir yol daha var. Fx15 ile nedenleri ve sonuçlarıyla, yüksek kalsiyum içeren diyetlerle nasıl kilo verilebilir? İşte bilimsel gerçekler…

Yüksek kalsiyumlu diyetler neden fx15 ile tercih edilmektedir? Yapılan klinik çalışmalar, 6 aylık kalsiyum destekli diyetlerin kilo verim üzerine etkilerini, kilo kaybının yanı sıra daha çok yağ yakımı ile sonuçlandığını göstermiştir. Yüksek kalsiyum içeren diyet ile kilo yönetimi yapılan 41 bilimsel çalışmanın 32′ sinde yağ yakınımın yüksek kalsiyumlu diyetlerle daha etkin olduğu yönündedir. 2004 yılında Obesity Research tıp dergisinde yapılmış Zemel ve arkadaşlarının yaptığı bir çalışmada, günlük alınan enerjiden 500 kalori düşürülerek hazırlanmış 3 farklı kalsiyum içeren diyet, hastalara 6 ay boyunca tükettirilmiş. Birinci diyette 1 porsiyon süt ürünü ve 400 mg ek kalsiyum verilmiş, ikinci diyette 1 porsiyon süt grubu ve 1200 mg kalsiyum desteği yapılmış, üçüncü gruba ise 3 porsiyon süt grubu verilerek sadece diyetle 1200 mg kalsiyum içeren diyet verilmiş. En fazla kiloyu 3 porsiyon süt grubu tüketen grup verirken, verilen toplam beden ağırlığının %69′ unun yağdan gittiği belirlenmiştir.

Yüksek Kalsiyumlu bir Fx15 diyeti ne kadar kalsiyum içermelidir? Yapılan bilimsel çalışmalarda, yine Zemel ve arkadaşları Obesity Research tıp dergisinin 2005 yılındaki sayısında az yağlı veya yağsız süt ürünleri ile enerjinin fazla alınması engellenerek, en az 1200 mg kalsiyum içeren diyetlerin beden yağ kitlelerinin yakılmasında etken olduğunu göstermişlerdir.

Kalsiyumdan zengin besinler nelerdir? Kalsiyum besinsel kaynakları açısından emilebilirliği en yüksek biyolojik değere göre değişmektedir.

Yüksek kalsiyum