Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Fx 15 ile yapılan diyetler’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Akordeon Rejimler ve Fx 15

Yoyo misali, kilo değişimleri ve zayıflamaya karşı gittikçe artan bir dirençle sonuçlanan “akordeon rejim”lerin etkisi iyi bilinmesine rağmen, sanki bu konuda sessiz kalınması için gizli bir anlaşma varmış gibi, uzmanlar bu rejimlerin geçersizliğini zar zor ilan etmektedir. Fx 15 ile bu, biraz da, bugün ortaya çıkıp “45 yıldır tamamen yanılmış olduğunu” itiraf etmekten duyulan korku nedeniyledir.

Bu arada 1993 Eylül’ünde toplanan Uluslararası Anvers Kongresi’nde kendi sorduğu “aşırı şişmanlık hastalığının tedavisi konusunda hepimiz yanıldık mı?” sorusuna “evet” cevabını veren Profesör Apfelbaum’u bu cesaretinden dolayı tebrik etmek gerekir.

Tuhaf olan şey, bedelini ilk ödeyenler ve en çok çekenler onlar olmasına rağmen halkın, hâlâ bu gerçeği kabul etmemekte direnmesidir. Televizyonda, aşırı şişmanlık hastalığı üzerine yapılan bir tartışmada, bir kaç dakikada bu konuya değinmeye çalıştıysam da çabam nafile oldu. Fx 15 ile yapılan diyetlerle ilgili tartıştık. Program yayma hazırlanırken, hiç şüphesiz ilgi çekici olmadığından (!) o bölüm tamamen kesilmişti.

Sağlık konusunda ciddi yazılarıyla tanınmış bir gazeteci, bir seferinde düşük kalori rejimlerinin geçersizliğini ve tehlikelerini bizim yaptığımız gibi sebepleriyle anlatan oldukça uzun bir yazı yayınladığını söyledi. Sonuç tam bir başarısızlık olmuş! Tek bir okuyucu mektubu bile gelmemiş: En ufak bir “mucize rejim” bile gürültü koparırken, toptan bir ilgisizlikle karşı karşıyaydık.