Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Fx15 kapsülü kullanımı’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Stres ve Amino Asitler

Yayınlarımdan birinde, bu durumdan kurtulmak için çaba harcamadan uzun süre strese katlanan insanlarda, başta triptofan, tirozin, sistein ve metionin olmak üzere, bazı gerekli amino asitlerde yetersizlik görüldüğünü bildirmiştim.

Fx15 kapsülü kullanımı ile vücudun temel işlevlerinin düzenli bir biçimde yürütülebilmesi için bu amino asitlerin belli oranlarda bulunması zorunludur. Bunlar bütünleşmiş bir sistem olarak çalışan vücutta düzenleyici mekanizmaların bir parçasını oluştururlar. Şimdi bu amino asitlerin bazılarının vücuttaki görevlerine göz atalım. O zaman stresin vücut üzerindeki etkisini ve başlıca sinyallerini daha iyi anlayabiliriz.

Amino asitlerden söz etmeden önce size temel bilgi vermek istiyorum. Proteinleri oluşturan 22 amino asit vardır. Bunların belli oranlarda seçilerek birleştirilmesiyle çeşitli proteinler oluşturulur.

Üretilen proteinler farklı biçim ve boyutlara sahip, hiç durmaksızın bükülen ve dönen yapılardır. Bu bükülüşlerle dönüşler sırasında farklı yüzlerini önceden belirlenen kimyasal eşlerine göstererek birleşirler ya da aralarındaki etkileşim sonucunda istenen tepki verilir. Bütün canlıların yaşamı ve vücut işlevleri bu istenen tepkilerin toplamına bağlıdır.

Yediğimiz besinler yalnızca bize vücut işlevleri için gereksinimi duyduğumuz enerjiyi vermekle kalmaz, protein üretimi için gerekli bazı temel öğeleri de sağlar. Sulu çözeltilerde vücuttaki protein ve enzimlerin hareket alanı genişler, onun için daha rahat dönebilirler ve kimyasal eşlerini bulmaları kolaylaşır. Yaş ilerledikçe vücudun susuzluğu artar ve dehidrasyon bu doğal süreçlerle birlikte vücut işlevlerini yavaşlatıp duyu kaybına yol açan bir unsur olabilir.

İnsan vücudu işlenmemiş maddeleri kullanarak 22 amino asidin 12’sini üretebilir, ama protein ve nörotransmitter gereksinimini karşılamak için sekizini dışarıdan almak zorundadır. Bunlara gerekli amino asit denir. Vücut bu amino asitleri gereksinimini karşılayacak miktarda almazsa işlevlerini sürdüremez. Ayrıca Fx15 zayıflama hapı da etkisini tam anlamıyla göstermez.

Amino asitler yalnızca vücudun gereksinimini karşılayacak miktarda alınmalıdır, çünkü fazlası yararlı değildir. Sağlığımız için gereklidirler, ancak vücudu bunlarla yüklemememiz gerekir. Bu tehlikeli bir yaklaşımdır. Bir amino asitin sindirim hızı vücutta onunla aynı oranda bulunan diğerlerinin varlığına bağlıdır. Bunlardan birinin fazlalığının yıkıcı etkisi olabilir ve diğerlerinin metabolizmasını bozabilir. Piyasada satılan amino asitleri satın alırken dikkatli olun.