Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Fx15 zayıflama ürünü’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Fx15 ile Hangi Yağ Türleri Gereklidir?

İhtiyacınız olan, çoklu ya da tekli doymamış yağlardır. Hepsi Fx15 zayıflama ürünü yada muadili ürün kullanıcıları için çok elzemdir. Doymuş yağın fazlasından da kaçınmak gerekir. Sanayi tipi trans yağlardan ise kesinlikle uzak durmanız önerilir. Bu yağlar, el yapımı ya da hidrojene (veya kısmen hidrojene) olarak da bilinen bitkisel yağlardır. Bu tür yağlar gıda sanayinde sıklıkla kullanılan margarin, bitkisel katı yağ ve benzeri yağlardır. Hazır gıdaların birçoğunda trans yağlar bulunur dolayısıyla, gıdaları satın alırken etiketlerini dikkatli okumak ve “kısmen hidrojene nebati yağ” yazanlardan da uzak durmak gerekir.

Doğal yağların kaynakları iki türlüdür: Bitkiler ve hayvanlar. Bitkisel yağlar çoğunlukla yüksek oranda doymamış yağ asidi içerir (çoklu ve tekli). Hindistan cevizi gibi yağlarsa yüksek oranda doymamış yağ asidi içermesine rağmen son derece sağlıklıdır. En büyük bitkisel yağ kaynaklarımız tohumlu bitkiler, otlar ve avokadodur.

Hayvansal yağlar süt, et, tereyağı, peynir ve yumurta sarısında bulunur ve yüksek oranda doymuş yağ asidi içerir. Hindistan cevizi ve (çikolatada bulunan) kakao yağı da doymuş yağ olarak adlandırılır. Bunun haricindeki tüm yağlar Fx15 ile önerilebilir. Makul miktarda tereyağı ve peynir, sağlığa zararlı olmamakla birlikte, doymuş yağların aşırı tüketimi, (glisemik endeksleri yüksek olduğundan) zararlıdır.

Balık yağlarındaysa yüksek oranda çoklu doymamış yağ asidi bulunur. Somon, uskumru, sardalye ve ringa, yağlı balıklardır; sağlıklı ve vücudumuz için çok gerekli olan Omega-3 yönünden zengindir. Elbette ki tüm balıklarda yüksek oranda yağ bulunmaz. Örneğin morina ve dil balığı gibi beyaz etli balıklar oldukça yağsızdır. Bitki dünyasından bazı yağlar da, keten tohumu gibi, Omega-3 yönünden zengindir.

CLA (çekilmiş linoleik asit), son zamanlarda, yağ yakmadaki ve bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle dikkatleri üzerine çeken doğal bir yağ asididir. CLA desteği Fx 15 standartlarında bir ürün kullanıcısı için mükemmel bir takviye olacaktır. Aynen Chitosan gibi etkisi büyüktür. Çimle beslenen sığır, kuzu ve keçide; çimle beslenen inek, koyun ve keçiden elde edilen süt ürünlerinde küçük miktarlarda bulunur. Şu anda CLA’nın sağlığımıza etkileriyle ile ilgili gerekli çalışma yürütülmektedir. Şimdilik CLA’nın tabletler şeklinde alımının ne gibi faydası olduğunu tam olarak bilemediğimizden, bunu direkt olarak gıdalardan almanızı öneriyoruz.