Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Glisemik yük’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Glisemik Yük ve Fx15 Kapsül

Yıllar içinde karbonhidratları tanımlamak için pek çok farklı terim kullanıldı. Bu terimler o kadar çok değişti ki tüketicilerin ve hatta pek çok doktorun aklı karıştı. Muhtemelen siz de duymuşsunuzdur: Basit karbonhidratlar, karmaşık karbonhidratlar, nişastalar, şekerler, glisemik indeks… bu liste sürer gider ve bu zararlı gıdalar için Fx15 bitkisel zayıflama hapı ile önlem almak gerekir. Öte yandan tüm araştırmalardan ortaya çıkan bir anlamlı tanım var: Glisemik yük.

Yediğiniz yiyeceklerin glisemik yüküne (GL) bakmak gıdalar, öğün kompozisyonu ve karbonhidratlar hakkında düşünmenin pratik yeni bir yoludur, kilo vermeye yardımcıdır ve belki de en iyi yanı, anlamanız gereken tek ve basit bir kavram olmasıdır. (Sevindirici olan, düşük GL içeren gıdaların çoğunun fıtobesinler yönünden de zengin olmasıdır.) Glisemik yük, öğün karşısında kan şekerinizin (dolayısıyla da insülin seviyenizin) tepkisini ölçer. Bu yükün fazla olması kilo almanızı sağlar. Eğer bu kilolardan kurtulmak istiyorsanız Fx15 kapsül ile bu mümkün.

Glisemik yük ve fx15 kapsülGlisemik yük yemeğin kan şekeri üzerindeki etkisidir ye alınan karbonhidratın orijinal şekliyle ilgili değildir. Aslında kolanıza üç yemek kaşığı psyllium (Metamucil) eklerseniz onu yüksek GL’li bir içecekten düşük GL’li bir içeceğe dönüştürebilirsiniz! Bunun nedeni karbonhidratın bedeninizde ne kadar hızlı şekere dönüşeceğini belirleyen pek çok unsur olmasıdır. Sadece bir öğünde seçtiğiniz karbonhidratlar değil, o öğünde yediğiniz diğer her şey de (protein, yağ ve lif) gıdalardaki şekeri ne kadar hızlı ya da ne kadar yavaş absorbe edeceğinizi belirler.Glisemik yük bunun en iyi ölçüsüdür. Karbonhidratları, yağları, proteini ve lifi karıştırmanın, metabolizmanız üzerindeki etkisi dahil, tüm unsurlarını dikkate alır.

Yüksek glisemik yüklü öğünler yemenin anlamı yediğiniz yiyeceklerin kombinasyonunun öğündeki tüm karbonhidratlann çok çabuk emilmesine ve kan şekerinizin de o kadar çabuk yükselmesine neden olacağı anlamına gelir. Diğer taraftan düşük glisemik yüklü bir öğün ya baştan çok fazla karbonhidrat içermez ya da içerdiği karbonhidratlar yavaş sindirilir ve obezite ile yaşlanmayı körükleyen hızla yükselen ve yüksek kan şekeri seviyelerine yol açmaz. Bu durumu dur demek Fx15 ile sizin elinizde.