Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Günlük enerji’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Fx15 ve Vücut Yağları

Günlük enerjimizin en az %30′ unu Fx15 kullanımı yaparken sağlıklı ve az işlenmiş yağlardan almalıyız. Fiziksel olarak fazla hareketli olmayan 70 kg ağırlığındaki birisi için bu, günde 60-75 gr’dır yani…

4-5 yemek kaşığı yağ demek. Günde dört ya da beş öğün yediğimizi kabul edersek bu miktar normaldir. Çok yağ almaya gerek yok; zaten yağın gramının ne kadar kalorili olduğunu (9 cal/gr) belirtmiştik. Alacağımız yağın %2’si Omega-3 (yağlı balık, keten tohumu, fındık, fıstık vb), %3-6’sıysa Omega-6 (ayçiçek yağı gibi bitkisel yağlar ve kuruyemişler) içermeli. Mikrokristalin selüloz bunu sağlayarak zayıflatabilir. Öte yandan, günlük yağımızın en fazla %10-15’i doymuş yağlardan (hayvansal yağlar, süt ürünleri, çikolata), geri kalanıysa tekli doymamış yağlardan (zeytinyağı, kanola yağı, badem, avokado) gelmeli.

Fiziksel aktiviteniz yüksekse ve sözgelimi, günde 4000 kalori harcıyorsanız, alacağınız yağ miktarını artırmalısınız (doymamış yağ olmasına dikkat ediniz). Atletler zaman zaman çabucak enerji almak için az yağ, bol karbonhidrat tüketme hatasına düşerler ve bu da performanslarını ve toparlanmalarını geciktirir. Fx etkisi ile bu tip destekler yaparak kolayca kilo verebilirsiniz.

Yetersiz çoklu doymamış yağ (özellikle Omega-3) alımı sağlığa zararlı olduğu gibi kilo vermeyi de zorlaştırır.