Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Hafif yemekleri’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Fx15 Kullananlar: Çin Yemeklerine Dikkat!

Aslında bu konuda sadece Fx15 kullananlar için değil, tüm zayıflama hapı kullananlara genel bir uyarı yapmamız gerekiyor;

Çin lokantalarında kaçınmanız gereken yiyecekler şunlardır: Tempura (sulu hamur) ile yapılmış herhangi bir şey, yumurtalı yiyecekler, krik-kraklar, şehriye, tatlı ve ekşi yiyecekler (bunlar genellikle kızarmış et içerirler ve sosu un ile katılaştırılmıştır) ve bademli kurabiyeler.

Et, balık veya sebzeden yapılma herhangi bir yiyeceği afiyetle yiyebilirsiniz.

Çin lokantaları, sizlerin Ye Ye Sendromu iyileştirme programınız için büyük bir tehdit yaratmaz. Dikkat etmeniz gereken çok az şey vardır. Çin lokantalarında şeker içeren şeyler yalnızca tatlı ve ekşi tabaklan, ördek için kullanılan bazı soslar, barbekü sosları ve bademli kurabiyelerdir. Bunların haricindeki herhangi bir şeyi sipariş edebilir ve rahat rahat yiyebilirsiniz.

Patates cipslerinden ve kızarmış şehriyeden uzak durun. Mısır gevreği, şekersiz dondurulmuş mısır gevreği ve benzerlerinden uzak durun. Buna ek olarak fındıkla hazırlanmış yiyeceklerden uzak durun; mesela fındıklı tavuk ve kun pao’lu tavuk gibi. Birçok Çin lokantası, bu yiyeceklere bol fındık ekleme eğiliminde olduklarından, bademleri, fındıkları veya fıstıkları ayırabileceğinizi düşünüp böyle bir yemek söylemeyin -böylece kendinizi de kandırmamış olursunuz. Sonuç olarak, şehriye ve et içeren hafif yemekleri tercih edin.

Çin yemeklerinin birçoğu az çeşnili ve baharatlı olduğundan aşırıya kaçamazsınız. Buradaki tek istisna Szechvan mö-nüsüdür; bundan tamamıyla uzak durmalısınız. Szechvan yemekleri mönüde açıkça belirtilmiştir, ama yine de şüpheye düşerseniz garsona hangi tabakların sıcak ve baharatlı olduğunu sorabilirsiniz. Eğer aşırıya kaçacak gibi hissediyorsanız, barbeküde tavuk, tatlı ve ekşi tabakları ve yeşil soğanlı bifteği diyet listesine koyun. Çin lokantalarında bugüne kadar beyaz salata sosu ve dondurma haricinde süt ürünü servisi yapıldığını görmedim. Bunların haricinde, ne bir parça peynir ne de ekşi krema bulabilirsiniz. Bu yüzden rahat olun ve keyfinize bakın.

Diyet yapanların büyük kısmı, makarna ve pizzayı yenilmemesi gereken yiyecekler olarak görür. Bu yüzden, şişmanlık sendromu’ndan şikâyetçi olanlar, İtalyan lokantalarından ve pizza salonlarından sakınırlar. Ama, buna gerek yok. Birçok İtalyan yemeği ve hatta pizza bile obezite sendromuna uydurulabilir. Bunun için yapmanız gereken şey, etli, unlu, sütlü ürünler ve sebzelerin porsiyonlarını kontrol edip yeme planınızı takip etmenizdir.

Sendromdan şikayetçi olanlara bir uyarı: İtalyan lokantalarındaki etler, yüksek miktarda tuz içerirler. Bu yüzden, tavuk ve deniz ürünleri gibi az yağlı etleri ve mantarlı, biberli veya ananastı pizzaları tercih edin. Pizzanın değişmez malzemesi zeytin de çok yağ içerdiği için (iki tanesinde 4 gram yağ) ya az yiyin ya da hiç yemeyin.