Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Haftada dört gün’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Hafif Egzersiz Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Günlük hayatınıza bu iki dakikalık yürüyüşlerden kaç tanesini entegre edebileceğinizi bir düşünün. Rutin hayatınızda yapabileceğiniz küçük değişiklikleri bir düşünün; alışverişe giderken aracınızı otoparkta en yakın değil en uzak yere park ederek başlayabilirsiniz. Çok kısa zamanda dakikalar birleşmeye başlar ve günde 20 dakikalık hareketle haftada 140 dakikayı tamamlayabilirsiniz. Ve unutmayın ki haftada 140 dakika yürüyüş egzersizi yapmak Orjinal Fx15 ‘in yanında sağlıklı ve zayıf olmak için yeterli bir miktardır.

Bu geleneksel bir egzersiz programı değildir ancak artık sağlığımızı geliştirmenin ensülin direnci sendromu riskini azaltmamıza bağlı olduğunu ve bu dirençle bağlantılı ciddi rahatsızlıklardan da korunmamızı sağladığını, bunun da geleneksel egzersiz programlarıyla gerçekleşmediğini biliyoruz. Çoklu iki dakika yürüyüş geçmiş yıllarda ortaya çıkan egzersiz standartlarının dışında olmasına rağmen dünyanın en bilinir spor doktorlarına sahip Amerikan Spor Tıp Fakültesi (ACSM) ve Amerikan Hükümeti’nin son tavsiyeleriyle örtüşmektedir. 1996 yılında Fiziksel Hareket ve Sağlık üzerine Genel Cerrahi Raporunda tanımlandığı gibi yeni yaklaşım düşük tempolu, terlemesiz fiziksel hareketlerdir. “Aerobik” kadar değerli görülmeyen birçok egzersiz artık yapılmaya değer olarak nitelendirilmektedir. 1990’larda ortaya çıkan bu yeni yaklaşıma “Hafif Egzersiz” denmektedir. Chitosan ‘ın da Fx15 ile beraber uygulanmasını önerdiğimiz egzersiz türü hafif egzersizlerdir. Çünkü çoğu insan “terleten” egzersizlerden kısa sürede bıkıp vazgeçmektedir. Ancak hafif egzersizler günlük yaşama kolayca entegre olabilmektedirler.

Yeni fiziksel hareket yaklaşımının temel hedefi yılda hareketsizlik nedeniyle kalp krizi, kanser ve tip 2 diyabet hastalıkları nedeniyle oluşan, yıllık yaklaşık 250.000 ölüm vakasını azaltmaktır. Resmi hedef Amerikalıları mümkünse her gün ya da haftanın çoğu günlerinde 30 dakikalık ya da fazlası ılımlı tempoda egzersize yönlendirmektir. Haftanın çoğu, ortalama haftada dört gün anlamına gelir ki buna göre önerilen egzersiz aralığı 4 ila 7 gün egzersiz olmakta, haftada 120 ila 210 dakika egzersiz önerilmektedir. Size önerdiğim haftalık 140 dakika bu standartların içerisinde yer almaktadır ve zaman yükümlülüğünün alt ucunda kalmaktadır.