Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Halüsinasyon’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Meskalin Kullanımı ve Fx15

Meksika ve Güneybatı Amerika’da yetişen peyote kaktüsünün içindeki psikoaktif madde olan meskalin, bölge yerlilerinin çok eskilerden beri tanıdıkları ve kullandıkları bir maddedir. Rahipler dini törenlerde yaktıkları ateşin içine bir parça bu kaktüsten atarlar ve böylece dumanını soluyan kişilerde düşünce değişikliği, farklı boyutları algılama, doğa ötesi güçlerle ilişki kurma ve gerçeği keşfetme gibi yanlış algılamalara neden olurlardı. Bu deneyimi yaşayan kişiler de, rahiplerin doğaüstü güçlere sahip olduklarına inanırlardı.

Meskalinin yapısı, LSD ve psilosibin gibi maddelerden farklı olsa da onlara benzer etkiler ortaya çıkarttığından halüsinojen bir madde olarak kabul edilir. Etkisi en çok LSD’ye benzer. Özellikle 1970’lerden sonra Amerikan gençleri arasında kötüye kullanımı başlamıştır. Kullanıcıları kaktüs, küçük kaktüs içkisi, kaktüs, doruklar, ay, kötü tohum ve büyük şef olarak adlandırırlar. Meskalin’in Fx15 Lotus kapsülü ile beraber kullanılması tasvip edilmemektedir.

Meskalin Nasıl Kullanılır?

Kristal toz, kapsüller veya sıvı olarak küçük ampuller halinde bulunur. Genellikle ağız yoluyla çiğnenerek nadiren enjeksiyon ile de kullanılır, Su, çay, kahve, süt, portakal suyu ve diğer içeceklerle alınabilir. Ülkemizde bulunan bir madde değildir.

Meskalin Bağımlılık Yapar mı?

Birkaç kullanımdan sonra kullanıcılarda şiddetli arama davranışı gözlendiğinden, bağımlılık yapıcı etkisi yüksektir. Etkisine hızla tolerans gelişir. Ancak belli bir yoksunluk belirtisinden bahsedilmemiştir.

Meskalin Kullanıldığında Ne Gibi Etkileri Olur?

Alındıktan 30 dakika sonra etkileri ortaya çıkar ve 12 saat içinde de sonlanır. İlk alındığında ışık ve renklerle ilgili şiddetli halüsinasyonlara neden olup, anormal ruhsal etkiler yaratır. Giderek görsel izlenimler yoğunlaşmaya başlar; renklerde keskinleşme, görsel halisünasyonlar, neşelenme, her şeye karşı ilgisizlik, normal şartlarda olağan gözüken şeylerin olağanüstü belirtilere sahip olması, derinlik, zaman ve yer algılarının ortadan kalkması, yönelim bozukluğu, vücut ısısı ve kan basıncında artma, uykusuzluk ve zayıflık görülür.

Meskalin kullanımı; algılanmakta olan her şeyin çarpıtılmasına, renklerin ve seslerin değişmesine, renklerin ses, seslerin de renk olarak algılanmasına neden olurlar. Meskalin, LSD’den farklı olarak daha ziyade renklerle ilgili duyumlarda etki yapar. Kullanım esnasında bilinçdışına itilmiş birçok imaj ve bilgi ortaya çıkabilir. Uyuşmalar görülebilir.

Meskalin Kullanımının Riskleri Nelerdir?

Yan etkileri arasında panik atak, depresyon, paranoid hezeyanlar, gözbebeğinde büyüme, şaşkınlık ve intihar girişimleri vardır. Uzun vadede, kullanıcılarında korkutucu hezeyan ve halüsinasyonlara neden olur, psikoz yapabilir. Bütün bu nedenler Fx15 hapı ile beraber kullanılmasının doğru olmadığını göstermektedir. Unutmadan belirtmeliyim ki eğer uyuşturucu bağımlılığınız varsa ilgili rehabilitasyon merkezlerinden yardım alabilirsiniz.