Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Hipokalorik diyetler’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Montignac Metodu ve Fx 15

Michael Montignac bu yeni kitabıyla bugüne kadar şişman insanların fx15 ile zayıflatılması sırasında “kalori alımını kısıtla, kalori harcamasını arttır” ilkesinin aksine yeni bir görüşle “her şeyi ye, fakat ne yediğini bil ve zayıfla” ilkesini anlatmaya çalışmıştır.

Açık kalplilikle söylemem gerekirse bu kitabı okumadan önce bu fikir bana pek sıcak gelmemişti. Fakat kitabı okuduktan sonra Montignac Yöntemi ‘nin çok akılcı ve rahat bir zayıflama yöntemi olabileceğini, uygulanmasının hipokalorik diyetleri içeren yöntemlerden daha kolay olabileceğini gördüm.

Zayıflamak için müracaat eden şişman hastalarda (şişmanlık artık bir hastalık olarak kabul edilmektedir) uygulanan hipokalorik diyetler zamanla hasta üzerinde yorgunluk, bitkinlik ve ruhsal sıkıntılar, tatminsizlikler yaratabildiği gibi, bir dönem sonra verilen kiloların tekrar fazlasıy-la geri alındığını müşahede ettim.

Hipokalorik diyetlerle zayıflama rejimleri sunan yöntemlerin aksine Montignac Yöntemi kilo alımının sebepleri arasında besinsel enerjinin ikinci planda olduğunu asıl sebebin ise besinlerin besleyicilik bileşimlerine ve glisemik endekslerine dayandığını göstermektedir. fx15 ile bunlar ötelenebilir. Ayrıca besinlerin içerdikleri lifler, vitaminler, mineral tuzlar, eser elementler, proteinler, glusidler ya da yiyeceklerin arıtılmış olup olmamaları, vücutta depolanan yağlar olarak gezinen asit yağları depo edilip edilmemeleri temelleri üzerine kurulmuştur.