Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘İnsan beslenmesi’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Diyetçi Dayatmacı Zihniyet

Diyetçi dayatmacı reçetelerin şişmanlatıcı etkisinden, henüz kilo sorunları ile tanışmamış olanlarda yararlanılabilmesi, Pazarı sınır tanımaz hale getirecektir. Yapılması gereken tartışmasız bellidir:

“Kısıtlama mikrobu, tüm imkanlar seferber edilerek dünyanın her köşesine yayılmalıdır.”

”Bilimselliği”nin tartışılmasına, hatta böyle bir ihtimalin akıllara getirilmesine bile tahammül edemeyen diyetçi dayatmacı zihniyet, her koşulda gizlemeyi başardığı başarısızlıklarından ders (?) çıkararak, hedeflerini yeniden belirlemiş ve “şişmanlamama” reçeteleri üretmeye koyulmuştur.

“Bir kez kilolanmaya başladınız mı, geriye zor verirsiniz, önlemlerinizi şişmanlamadan alın, sözlerimize kulak verin, dengeli, bilinçli gıdalarla, sağlıklı beslenmeyi yaşam biçiminize dönüştürün, bilimimizin size sunduğu nimetlerden yaralanıp, hem kendinizi, hem de yavrularınızı obezite belasından koruyun,” Sağlıklı, dengeli, bilinçli, bilimsel, Kulağa ne de hoş gelen sözcükler! Kimseciklerin karşı çıkamayacağı, albenisi bol kepçe kelimeler.

Her ağzını açtığında, modern bilimin son ilerlemelerinden söz etmek, her lafı kaptığında “Yeni Dünya’nın filan Üniversitesi’nin kıymetli araştırmacılarınca bildirildiğine göre” diye cümleye girmek, gerekse de gerekmese de “en bilimsel benim, başka bilimsel yok” nidaları ile, konuşmaya ya da düşünmeye niyetlenebilecekleri önceden susturabilmek, Bilimsel olmanın, diyet dünyasında olmazsa olmaz, yeterli şartı haline gelmiştir.

Konu insan beslenmesi olduğunda, her aklına esen, kendince ve keyfince, kendi sözlerini bilimsel ilan edebilmekte ve aksini düşünmeye teşebbüs edenleri cehaletle suçlamakta hiçbir sakınca görmemektedir.

“Yağlar şişmanlatır” diyen de “bilimsel”, “asıl şişmanlatan şekerlerdir” buyuran da, Öğün atlayanın mahvolup, obezliğe koşacağını, delilleri ile iddia eden de “bilinçli beslenmeden” yana,” önemli olanın sık ama küçük miktarlar yemek olduğunu öngören de, Herkes hemfikir, sağlıklı beslenelim! İyi ama kimde sağlıklı beslenmenin altın anahtarları? Çocuklarımızı fastfoodların şişmanlattığını söyleyenlerde mi, yoksa “protein içeriği yüksek gıdalarla beslenen bebeklerin ilerde obez olacağını” bildirenlerde mi?