Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘İnsülin salgılaması’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

İnsilün ve Fx15 Zayıflama

Diyelim ki pidenin arasına tulum peyniri koyup yediniz. Beyaz undan yapılma pideden nişasta, peynirden de yağ aldınız. Pideden gelen karbonhidrat mide ve ince bağırsakta çabucak parçalanarak kolayca emilen ve doğrudan kana karışan glikoz molekülüne dönüşür. Bu da, pankreasın insülin salgılaması gerektiği anlamına gelir (genelde oruç halinde ya da yemeklerden önce insülin seviyesi düşüktür). İşte bu süreçte kiloya sebebiyet veren insülinin salgılanmasını Fx15 zayıflama hapı durdurabilir.

Son zamanlarda fazla hareket etmemişseniz ya da yedikten sonra hafif egzersiz yapmamışsanız (Kaçımız yapıyoruz ki?) kanınızdaki şekerin büyük kısmı, yağa dönüşerek özellikle bel çevrenizde birikir. Peki ya peynire ne demeli? Peynirdeki yağ da ince bağırsakta trigliserit (yağ asitleri ve gliseroldan oluşur) olarak emilir. Trigliseritlerse yağ hücreleriyle temasa geçer. Yağ hücrelerinin otomatikman yağ depoladığını biliyor muydunuz? Yağ dokusu çok karmaşık bir yapıya sahiptir ve sandığınızdan daha akıllıdır. Hormonal olarak fazlasıyla aktiftir. Bu hücrelerde leptin salgılanır. Ayrıca yağ metabolizmasında çok önemli rol oynayan lipoprotein lipaz (LPL) enzimi de burada üretilir. Bu enzim, yağ hücrelerine kapıları sonuna kadar açar ve yağlar depolanır.

LPL ne kadar salgılanırsa o kadar yağ depolanır ve dolayısıyla da o kadar kilo alınır. Ne kadar LPL salgılanacağına kim karar verir dersiniz? İNSÜLİN! Yani sadece pidenin hamurundan aldığınız nişasta değil, peynirden aldığınız yağ da kandaki insülin artışı nedeniyle yağ olarak depolanır. Fx15 bu depolamanın da önünü kesebilir. İşte bu nedenle insülini fazlaca salgılatacak gıdalardan ve yüksek glisemik karbonhidratlarla yağların kombinasyonundan uzak durmalısınız. İkisini ayrı ayrı yerseniz, sonuç bu denli zararlı olmaz.