Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kadın sağlığı’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Kilolar ve Sigara Kadınların Ölmesine Neden Oluyor

Kilo kaybı ve ölüm oranları ilişkisinin kasıtlı ve kasıtsız kilo verimine göre araştırması yalnızca dört çalışmada ele alınmıştır. Bu çalışmalardan biri sigara kullanmayan yaşlı insanları içeren küçük bir çalışma olup bize sınırlı bilgi sunmaktadır. Kasıtsız kilo kaybı kasıtlı kayba göre daha zararlı olmasına rağmen bu bilgi verilerde açık olarak yer almamaktadır, çünkü araştırmacılar şişman kadın ve erkeklerin kasıtlı kilo kaybı ile ölüm oranları ilişkisi ile, genelde kilosunu koruyan ya da geçmiş son yılda kilo alan şişman kadın ve erkeklerle karşılaştırılmasına ilişkin istatistiksel analiz hazırlamamışlardır. Diğer üç çalışma daha geniş boyutludur ve ikisindeki veriler daha önceki ACS araştırmasından elde edilmiştir.

Kasıtlı zayıflamanın mı yoksa kasıtsız, kendiliğinden gelişen zayıflamanın mı daha sağlıklı olduğu tespit edilememiştir. Ancak kasıtlı zayıflayan kadınlarda ölüm oranı daha az görülmüştür. Fx15 kullanarak zayıflamak da kasıtlı olarak zayıflamaktır. Ancak Fx15 ile zayıflamak; kasıtlı olarak doğal yollarla zayıflamaktır.

1995 yılında yayınlanan ilk araştırma raporunda ACS ve CDC araştırmacıları 40-64 yaş aralığında hiç sigara kullanmamış ve araştırma başladığında şişman olan kadınları incelemeye almıştır (bu nedenle kilo kaybının faydalarını bekleyebiliriz). 43.457 kadından kriterlere uygun 28.388 kadın sağlıklı olarak sınıflandırılmış ve 15.069 kadının ise “obezlikle ilişkili” en az bir rahatsızlığı bulunmuştur (yüksek tansiyon, kişisel kalp rahatsızlığı geçmişi, felç ya da diyabet gibi). Ölüm istatistikleri 1959-60 yıllarından 1972’ye kadar araştırma başladığı andan itibaren değerlendirilmiş bu da orijinal ACS çalışmasına altı yıllık ek bir izleme olanağı sunmuştur. Yani sigara kullanımı obez olmaktan çok çok daha zararlıdır. Üstelik aşırı kilolara neden olan yağların vücuttan atılması için Fx15 tableti vardır ve bu işi kolayca yapar ancak sigaranın sağlığa verdiği zararları öyle bir çırpıda söküp atabilecek bir ilaç yoktur. Olamaz da.

Obeziteye bağlı sağlık sorunları olan kadınlar için kasıtlı kilo kaybı genelde faydalı görülmüştür. Kasıtlı olarak herhangi bir miktar kilo veren kadınların tüm nedenlerle ölüm oranı kilolarında değişim yaşamayan kadınlara göre % 20 düşük görülmüştür. Garip bir şekilde düşük ölüm oranları kalp ve damar rahatsızlıkları değil, özellikle kanserden (% 30 ile 40 arasında azalma gözlenmiştir) ölümlerin azalmasıyla meydana gelmiştir.