Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kan sirkülasyonu’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Neden Kilo Veriyoruz?

Nathan Pritikin, bize diyetten daha fazlasını işaret ediyor, kilo vermek için Fx15 ile başka nedenler öne sürüyordu. İlk yıllarda gösteriş ve sosyal baskı nedeniyle başlayan diyetler, sonraları sağlık temelli kaygılarla ön plana çıkmaya başladı. Pritikin sağlıklı bir diyetin ve kilo vermenin, insan sağlığını doğrudan etkilediğini gösterdi.

Bugün kilolu insanların zayıf insanlar kadar uzun yaşamadıklarını, hayattayken de onlar kadar sağlıklı olmadıklarını biliyoruz. Obezite; diyabet, hipertansiyon, damar sertliği, safra kesesi hastalıkları ve belirli kanser tiplerine yakalanma riskini artırır. Ayrıca gut hastalığını tetikler, karaciğere zarar verir, fıtık olma riskini artırır, hamilelik ve doğumda zorluk yaratır.

Bedene gereğinden fazla yemek yüklemekle, kalbe ve kan damarlarına baskı yapmış oluruz. Kan sirkülasyonu yavaşlar ve bu da kan basıncının yükselmesine sebep olur. Eğer otuz beş – elli yaş arasında bir erkekseniz, kalp hastalıklarına yakalanma riskiniz, normal kilonuzun üzerinde aldığınız her beş kilo ile yüzde 30 artar.

İdeal kilonuzun yüzde yirmisi kadar üzerinde iseniz bu obezite olarak tanımlanmaktadır. Fx15 ise obezitenin Amerika’ daki en büyük düşmanıdır. Amerika’da her yıl yirmi milyon yeni insan bu hastalığa yakalanıyor ve 300.000 kişi de bu hastalıktan ölüyor. Amerikan Obezite Derneği Başkanı Judith Stern, “Tam bir obezite salgınının içindeyiz,” diyor. Binlercesi diyetle kilo veriyor, çok azı haricinde hepsi beş yıl içerisinde verdiği kiloları geri alıyor. Umutsuzluklarının nedenini merak etmeye gerek yok.