Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kanamalı felç’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Kimyasal Zayıflama İlaçlarından Kaçının

Bugün sizlerle Fx15 Lotus Kapsülü gibi doğal ve sağlıklı olmayan ve piyasada “zayıflama ilacı” adı altında satılan kimyasal zayıflatıcı ilaçlardan bahsedeceğim.

FDA tarafından 1979 yılında reçetesiz satışı onaylanan fenilpropanolamin iştah kapatıcı ve soğuk algınlığı ilaçlarında yaygın bir içerik olmuştur. Bu ilaç etkileri amfetamine benzeyen, kalp atışları ve kan basıncını artırabilen bir merkezi sinir sistemi uyarıcısıdır.

Soğuk algınlığı ilaçlarında kullanıldığında sağlık riskleri düşük seviyededir. Oysa fenilpropanolamin içeren kilo verme ilaçları özellikle kadınlarda oldukça ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu noktada Fx15 zayıflama tableti ‘nin kesinlikle ama kesinlikle fenilpropanolamin içermediğini hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum. New England Tıp Dergisi, 21 Aralık 2000 sayısında; 1992 yılında Yale Üniversitesi araştırmacıları ile FDA ve fenilpropanolamin üreticileri işbirliğinde gerçekleştirilen çok merkezli Kanamalı Felç Projesi’nin araştırmacıları 18 ile 49 yaş aralığında iştah bastına olarak fenilpropanolamin içeren ilaçları kullanan kadınların % 1.558 daha fazla kanamalı felç riski taşıdığını belirtmişlerdir! (Araştırmada fenilpropanolamin içeren ilaçları iştah kapatıcı olarak kutladığını belirten hiçbir erkek bulunmadığı için erkeklerin taşıdığı risk ölçülememiştir.) Artan kanamalı felç riski, ilacın beyin kan damarlarında yırtılma ihtimalini artıran kan basıncı üzerindeki ters etkisine bağlıdır.

Bu rapor nedeniyle FDA Kasım 200’de halka bir sağlık uyarısı yayınlamış, fenfluramin ve deksfenfluramin ile ilgili üç yıl önce aldıkları eyleme benzer şekilde, üreticilere fenilpropanolamin içeren ilaçların pazarlamasını gönüllü olarak durdurmaları için çağrıda bulunmuştur. Bununla beraber, fenilpropanolamin en popüler rejim yardımcısı olma unvanını 21 yıl boyunca sürdürmüştür. Bir keresinde Amerika’da en çok kullanılan ilk beş ilaç içinde yer almış ve 1990’larda 9 milyonu aşkın Amerikalı fenilpropanolamin içeren ve reçetesiz satılan ilaç kullanmıştır. Ve daha sonra bu zararlı maddenin getirdiği sorunlardan muzdarip olmuşlardır.

Bu bilgileri sizinle paylaşmamın bir nedeni de piyasada bulunan ve sağlığınız için zararlı olabilecek kimyasal zayıflama ilaçları kullanmamanız, bunların yerine Fx15 kapsülü gibi sağlığa zararlı olmayan, bilakis yararları bulunan bitkisel takviyeler kullanmanızı öneriyorum.