Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kas kitlesi’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Kas Kitleniz

Tükettiğiniz yiyeceğin miktarını belirlemek bedeninizin numarasına ve kas kitlesinin büyüklüğüne bağlıdır. Fakat oturarak çalışan ortalama bir kadın, günde yaklaşık 60 gram protein, 60-80 gram karbonhidrat ve birkaç zeytin ya da kabuklu yemiş ya da zeytinyağı almalıdır. Chitosan ile Fx etkisi arttırılabilir. Oturarak çalışan bir erkek ortalama 80-90 gram protein ve eşit miktarda karbonhidrat ve yağ almalıdır.

Öyleyse 60 gram proteine ihtiyaç duyan bir kadın, günde dört ya da beş kez yiyerek her öğünde ya da araöğün olarak 10-15 gram protein alabilir, 10-15 gram karbonhidrat ve küçük bir parça tekli doymamış yağ yiyebilir. Eğer ortalamanın üstündeyseniz ya da fazla egzersiz yapıyorsanız ve önemli miktarda kas kitleniz varsa protein gereksiniminiz daha yüksektir.

Temel olarak egzersiz yapmayan kişiler, yaklaşık 450 gram kas kitlesi için üç çeyrek gram proteine ihtiyaç duyar. Yağsız vücut kütlesi, vücudunuzdaki bütün yağ çıkartıldığındaki ağırlığınızdan başka bir şey değildir. Fx etkisi için vücut kitlesi önemlidir. Eğer yüzde 20 vücut yağına sahipseniz, örneğin ağırlığınız 45 kilo ise yağsız vücut kütleniz 36 kilodur.

Protein konusuna gelince ortalama her 450 gram yağsız vücut kitlesi için üççeyrek ya da her gün için yaklaşık 55-60 gram proteine ihtiyacınız olur. Yağsız vücut kütlesi sayfa 126-127’deki çizelge yardımıyla hesaplanabilir.