Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kaslı fizik geliştirmek’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Direnç Egzersizi

Direnç egzersizinin, sadece atletler, erkekler ve kaslarını önemli ölçüde geliştirmek isteyen vücut geliştirmeciler için olduğu yönünde yanlış bir inanış vardır. Pek çok kadına bana, direnç egzersizi yapmak istemediklerini, çünkü kaslı ve erkeksi görünmek istemediklerini söyler. Bu, kadınların 99′ unun asla endişelenmemeleri gereken bir konudur. O vücut geliştirmecilerinin ve fitness yarışmacılarınınki gibi kaslı fizik geliştirmek kolay değildir. Onlar yıllarca çalışır, kendilerini yorucu vücut çalışmalarına adar ve kilo vermek değil, kasları geliştirmek için tasarlanmış kalorisi zengin diyetler uygularlar.

Sizin yapacağınız direnç egzersizi, kaslarınızı hayata döndürecek ve onlara renk verecektir, ama o azimli vücutçular gibi şişkin fiziklere sahip olmanıza sebep olmayacaktır.

Direnç egzersizini, kilo vermenin de ötesinde sebepler için düşünmelisiniz. Faydaları sınırsızdır:

  • Güç ve dengeyi geliştirir
  • Fiziksel zedelenmelere karşı korumayı geliştirir
  • Kalp krizi, felç, damar hastalıkları ve kalp yetmezliği gibi kardiyovasküler rahatsızlıkları önler/kontrol altına alır.
  • Diyabetle başa çıkmaya yardımcı olur
  • Kemoterapi gören kanser hastalarına yardımcı olur
  • Kemik erimesini önler
  • Romatizmadan muzdarip olanlarda, işlev ve hareketliliği artırır
  • Kronik rahatsızlıkları olanlar için akciğer fonksiyonlarını ve rehabilitasyonu geliştirir

Kasın, birim hacim başına yağdan daha ağır olduğu göz önünde bulundurulduğunda, çoğu insan neden direnç egzersizini önerdiğimi merak edebilir. Onların mantığı şöyledir; “Eğer yağ yakıp kilo veriyorsam, kas yapmak, bu kiloyu geri almama neden olmaz mı?” Çok az bir dereceye kadar, yeni kas kilo yapar, ancak buna “iyi ağırlık” denir. Eklenen kasın iyi ağırlık olmasının bir sebebi, yağsız kas kütlesinin, egzersiz yapmadığınızda bile kalori yakmanıza yardımcı olmasıdır.

Yağsız kaslar, kilo kaybı için önemlidir, çünkü metabolizmanızı, vücudun kalori yakma fırınını tetiklerler. Kaslar, yüksek muhafazadır ve bu iyi bir şeydir. Aktif ve mutlu kalmak için, sürekli enerji akımına ve besine ihtiyaç duyarlar. Yani aksi takdirde yağa dönüştürülmeyi bekleyecek olan tüm o ekstra kaloriler, kaslarınız tarafından yakılacaktır. Ne kadar çok yağsız kas geliştirirseniz, kaslarınız o kadar çok enerjiye gereksinim duyacak, ocak o kadar çok kalori yakacak ve kilo verme şansınız o kadar yüksek olacaktır.

Sadece kardiyovasküler egzersizlerle değil, aynı zamanda direnç egzersizleri ile kalori yakmanızı sağlayacak bir program, kilo vermek için uygun olanıdır. İzlemeyi seçtiğiniz program, kişisel tercihlerinizi ve kapasitenizi göz önünde bulundurmalıdır.