Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kilolu İnsanlar’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Yiyeceklerin Fx15 Kullanıcıları için Temel Amacı

Kilolu insanlar, yiyeceklerin temel amacını kendilerine sık sık hatırlatmalıdırlar: Beslenme. Fx15 ile sağlıklısı daha iyidir. Yiyecek ne kadar güzel olursa olsun size tokluk hissi verdikten sonra yemeğe devam etmenin bir anlamı yoktur. Ancak itiraf etmeliyim; bu fikri sadece yazmak uygulamaktan çok daha kolaydır. İhtiyaçlarından fazlasını yiyen insanlar için aşağıdaki ipuçlarını takip etmek faydalı olacaktır.

Çatalınızı iki lokma arasında masaya bırakarak yavaş yavaş çiğneyin.

Ağzınızdaki yiyeceğin tadına ve yapısına dikkat edin. Yemek yerken okumaktan veya televizyon izlemekten kaçının: Bu oyalanmalar, dikkatinizin yiyecekten sapmasına yol açar ve ne kadar yediğinizin farkına varamazsınız.

Tokluk hissi aldığınızda, vücudunuzun sesine dikkat edin (pek çok insan bunu yapmaz). Fx15 kullanırken tokluk hemen yaşanır ve iradeye gerek kalmaz. Fakat aksi durumda beynimizin tokluk hissini algılayabilmesi için 20 dakika kadar süre gerektiğini belki de daha önce duymuşsunuzdur, ne kadar doymuş olduğunuzun farkına bile varmadan önce 20 dakika içinde pek çok kalori alınabilir.

Bunun son yemeğiniz olmadığını hatırlayın. Pek çok insan, sanki bir daha yemek bulamayacaklarmış gibi ağızlarına mümkün olduğunca çok yiyecek doldururlar. Yemek yerken rahatlayın.

Zayıflama Resmi

Proteinler ve Fx15 için Kilo Yönetimi

Bugüne kadar proteinlerle ilgili birçok konu, diyet yapanlar ve beslenme bilimciler tarafından tartışılmıştır. Genelde proteinlerin tokluk sağlayışı, vücut ısısında artışa bağlı olarak daha fazla enerji harcatması ve yağsız dokuların kullanılmasına yardımcı olması bilinen gerçeklerdir. Ancak bu noktada çok az kanıt olmasına rağmen tokluğu arttırdıkları bilinir.

Yüksek proteinli diyetlerin lipid, glikoz ve kan basıncını kontrol etmedeki rolü açıklanmıştır. Yüksek proteinli diyetlerle ilgili önemli noktalardan uzun dönemli tokluk ve bununla bağlantılı konular incelenmiştir. Yüksek proteinli diyetler incelenirken, halkın ve profesyonellerin gözlemlediği sonuçlar oldukça şaşırtıcı bulunmuştur. Protein çoğu çalışmada hem yağdan hem de karbonhidrattan daha doyurucu görülür. Son 50 yıldır bu durum sürekli inceleniyor. Fryer 1959 yılında, 12 erkek öğrenci üzerinde 9 haftalık diyet periyodunda bir inceleme yapmıştır. Çalışmasında açlık hissi olanlara düşük protein diyeti, tokluk hissi olan bireylere de düşük karbonhidrat/yüksek protein diyeti vermiştir. Hill, Blundell, Vandewater, Vickers, Westerterp Plantenga ve arkadaşları tarafından yapılan diğer çalışmalarda da, farklı yıllarda yüksek proteinli yiyeceklerin daha doyurucu olduğu rapor edilmiştir. Stubbs ve çalışma arkadaşları, eşit kalori içeren ancak protein içerikleri farklı öğünler sonrasında, yüksek proteinli yemeklerin daha doyurucu olduğunu bulmuştur.

Her Şey ile Diyet Programları
Hiç kimseyi yeterli ve dengeli besleneceksiniz diye zorlayamazsınız. Lakin Fx15 kullanımına ikna edebilirsiniz. Ama, kendi sağlığına özen göstermeyen insanların, toplu taşıma araçlarında başkalarından daha fazla yer kaplamaya da hakları olmasa gerek!.. Devlet, 80 kiloluk bir vatandaşla, 120 kiloluk bir vatandaşı otobüste yahut trende taşırken, aynı ücreti alıyor ama aslında 120 kiloluk vatandaşı taşımak için kuşkusuz yüzde 50 daha fazla enerji sarfediyor. Ayrıca, iki kişilik bir otobüs, uçak, vapur veya tren koltuğunda, fazla kilolu vatandaşın bir buçuk kişilik yeri kaplayıp, size sadece yarım kişilik yer bırakması, sizin rahat oturma hakkınızı elinizden almıyor mu? Sizin buradaki tek suçunuz yeterli ve dengeli beslenmeye önem vererek kilonuzu ve de dolayısıyla sağlığınızı koruyor olmanız. Hiç kimse sırf dengeli beslendiği için, iki kişilik koltuklarda ezilmek zorunda kalmamalıdır.

Ancak buraya kadar söylediklerimiz yanlış anlaşılmasın. Biz fazla kilosu olanları yermiyoruz. Bizim sözümüz fazla kilosu olup da bu kilolardan kurtulmak için hiçbir çaba sarf etmeyenlere. Yoksa kilolarından kurtulmak için çok ciddi mücadele verenlerin tamamıyla yanındayız ve en hararetli destekçileriyiz.

İleri teknolojiyle modernliğe ve de bir nebze daha olsun rahata ulaştıkça, eskiden olduğundan daha fazla diyet problemi ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu problemlerin önüne aslında Fx15 ile kolaylıkla geçebileceğimiz gerçeğini bilmiyor olabiliriz. İnsanları eskiden siyasi diktatörlükler baskı altında tutuyordu, şimdi bu diktatörlüklerin yerini fazla kilolar aldı. Çoğumuz bu istenmeyen kilolar altında ezilmekteyiz. Ve bu problemi çözmüş, yeterli ve dengeli beslenerek Fx15 kullanarak ve hem sağlığını, hem de fiziksel görünümünü korumayı başaran insanları gizli bir kıskançlıkla seyretmiyor muyuz?..

Estetik!.. Çağın lokomotiflerinden biri. Artık, insanlar parti liderlerinin bile yanlız fikirlerine değil fiziksel görünümlerine de bakıyor. Siyasi karizmanın dinamiklerinden biri de, sağlıklı beslenme ile elde edilen estetik görünüş. Bu nedenle, batı ülkelerinde, parti liderleri, kamuoyunun önüne çıkmadan önce yoğun bir diyet programından geçiriliyor.

Türkiye’de de bu gerçekler yavaş biçimde de olsa kabul edilmeye başlandı. Yani, yeterli ve dengeli beslenmenin sadece bir sağlık zorunluğu değil, bir kültür zorunluğu olduğu biliniyor.