Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kilonuz ve boyunuz’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

VKİ Yöntemi ve Fx15

VKİ size yeni bir yöntem gibi gelebilir, ama aslında 1869’dan beri kullanılıyor. Çok kaslı erkekler ve altmış beş yaş üstü erkekler için daha az doğru sonuçlar vermekle birlikte VKİ en iyi obezite ve tıbbi risk göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. VKİ’ nizi hesaplamak için aşağıdaki iki adımı izlemeniz yeterli:

  1. Boyunuzu (ayakkabılarınızı çıkararak) ve kilonuzu (üzerinizde bir şey olmadan) ölçün.
  2. Kilonuzu boyunuzun karesine bölün.

Sizin de göreceğiniz gibi 25 üzeri VKİ aşırı kilo demektir. Fx15 bunun önündedir. 30′ un üzerindeyse obezsiniz ve eğer 35′ in üzerindeyse başınızın dertte olduğunu bilmek için ölçümlere ihtiyacınız yok demektir. Ancak normal aralıkta bile ne kadar ince olsanız o kadar iyi. Bir zamanlar şakacı birinin söylediği gibi asla fazla zengin ya da fazla zayıf olunmaz.

VKİ 22 ideal olabilir, ama sizin için gerçekçi mi? Cevap tabii ki başlangıç noktanıza bağlı, ama çoğu kişi için bu son derece zorlu bir hedeftir. Neyse İd ölüm oranları VKİ 25 ya da 26′ yı geçene kadar önemli oranda artmaya başlamıyor, o halde hedefinizi 25 olarak belirleyebilirsiniz. O halde bile beklentilerinizi bedeninize göre ayarlayın. Yıllar içinde kilonuzu hatırlamaya çalışın sonra da yirmi beş yaşınızı geçtikten sonra bir yıl korumayı başarabildiğiniz en düşük VKİ’yi hesaplayın. Bunu kişisel hedefiniz olarak belirleyin, uzun vadeli hedefiniz BMİ 25 olsun. Hedefinizden ne kadar uzaksanız kardiyometabolik egzersizlere ve kalori kısıtlamasına o kadar ihtiyacınız var demektir.