Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Koloit’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Fx15 Diyetlerinde Et Tüketimi

Beslenme üzerine yapılan deneylerden sonra şu soru akla gelebilir: Neden pişmiş et sindirim bozukluklarına yol açıyor? Bunun yanıtını verebilmek için önce idrarın kimyasal bileşimine bir göz atalım. Araştırmalar kanıtlamıştır ki et çiğ olarak yendiğinde idrarda sindirim zorluğuna neden olan çürütücü asitler bulunmamaktadır. Bundan şu sonuç çıkarılır: et ne kadar fazla pişirilirse idrarda terde hatta diğer salgılarda bulunan çürümüş maddeler o kadar fazla olur. Sindirim zorluğundan kaynaklanan kilo hastalıkları için Fx15 zayıflama hapı kullanmak yerinde olacaktır.

Çiğ proteinleri belirten kimyasal terim: Hidrofil koloit’dir. Pişmiş proteinlere hidrofob koloit adı verilir. Bunun anlamı da moleküllerin farklı biçimde, sindirim organlarınca, daha zor emilebilir bir durumda bulunduğudur. Çiğ yumurtanın beyazı ile pişmiş bir yumurta beyazı arasındaki fark da buna çok basit bir örnektir. Birincisi suda erir, bağırsakda çürümez ve asitlere bazlara ve tuzlara karşı özel bir etki gösterir. Fx15 diyetlerinde fazla tuz tüketimi yasaklanmıştır.Birçok hastalığın nedeni sindirim bozukluğunu izleyen zehirlenmelerdir.

Fx15 diyetlerinde et tüketimi

Bu deneylerin sonuçları her ne kadar ikna edici görünse de, uygulamada gözönüne alınmamaktadır. Şunu da belirtmeliyim ki hastalarımın tümüne çiğ et önermem, yalnızca eti çiğ olarak yiyebilenler ve hoşlananlar bunu denerler. Kaldı ki çiğ et oldukça lezzetlidir ve karaciğer buna çok kolay alışır. Çiğ et tüketmek sağlık açısından önemlidir fakat toplumumuz açısından kabul görmediği için Fx15 destekli diyetlerde yer verilmemiştir. Deneyimlerim bana gösterdi ki az pişmiş etlerin asitleri aynı yemekte yediğimiz unsuz sebzelerce eritiliyor. Çok pişmiş bir biftek ve kızarmış patates yiyen bir kişi kuzu butu, buharda pişmiş kabak ve yeşil salataya yöneldiğinde sağlığında bir düzelme farkedecektir. Neyse ki hastalarımın çoğunda çiğ süt ve çiğ yumurtanın lezzeti bir sorun olmuyor.