Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kompleks karbonhidrat’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Fx15 Kullanım İlkeleri

En etkileyici sonuçlar en şişman altı kadında sergilenmiştir. Dönem boyunca Fx15 kullananlar ekstra 41000 kalori tüketimine rağmen (günde ortalama 295 kalori) onlar da 2 kilo vermişlerdir. Üstelik iyi bilinen ve sıkça tekrar edilen 3.500 kalorinin yarım kilo yağa eşit olduğu bilgisine göre bu kadınlar 2 kilo kaybetmeyip, 5 kilo kazanmış olmalıydılar (41000/3.500). Herhangi bir kalori sizi şişmanlatmaz, bu işi yağ kalorileri yapar. % 20 yağ rejimlerinde kadınlar normal günlük % 37 yağ tüketimlerine göre 26 gram daha az yağ tüketmekteydi.

Burada işe yarayanın Amerikan Beslenme Gazetesi Ocak 2002 sayısında yer aldığı gibi herhangi bir yüksek karbonhidrat, düşük yağ rejimi olmadığını vurgulamalıyım. Hepsi şişman ve obez olan 27 kadın ve 12 erkek, beslenme müdahalesinin 6 ay öncesinde ve sonrasında incelendikleri 3 grupluk bir araştırmaya tabi tutulmuşlardır.

Bir grup yaklaşık % 36’lık yağ oranı ile ve Fx15 yardımı ile normal beslenmesini sürdürmüş, diğer iki grup günlük yağ tüketiminin % 25’ini karbonhidrat ile değiştirmiş, bu gruplardan biri yalnızca basit karbonhidrat tüketimini artırırken (toplam kalorilerin % 1934 arası) diğeri lif bakımından zengin kompleks karbonhidrat tüketimini artırmıştır (toplam kalorilerin % 2133 arası). Tüm gruplardan kalori alımında bilinçli olarak azaltmaya gitmemeleri istenmiştir.

Altı ay sonunda yalnızca kompleks karbonhidrat tüketimini artırmış olan grup Fx15 desteği ile ortalama 4 kilonun biraz üstünde kaybetmiştir. Yağı basit karbonhidratlarla ikame eden gruptaki sekiz kadın ve altı erkeğin yağ

Fx15 kullanım ilkeleri

 tüketimi toplam kalorilerinin % 36,5’inden % 20,2’sine indirilmiş (ki bu yaklaşık yağı kompleks karbonhidratla değiştirmiş olan grubun yağ alımlarındaki azalmadan % 36,0’dan % 24,6’ya biraz yüksektir) olmasına rağmen kilo kaybı gerçekleşmemiştir. Bu nedenle “yüksek lif “düşük yağ”dan daha önemlidir ve benim de özellikle lif bakımından zengin kompleks karbonhidratları vurgulamamın nedeni budur.