Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kortizol’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Fx15 Hormona Yönelik Tedavide!

Günlük sütün bile buzdolabında ne kadar uzun süre dayandığı dikkatinizi çekmiştir. Etler hormonlu, tavuklar hormonlu, domatesler hormonlu, meyveler hormonlu. Sebzeler buzdolabında bir süre sonra çürüyor ama sertliğini kaybetmiyor. Doğal gıda neredeyse kalmadı. Doğal tarımla yetiştirilen ürünler bile, sanayi atıklarının zehirlerini taşıyor. Çünkü bu zehirlerin toprakla, suyla, havayla yayılışını denetleyemezsiniz.Hormonlar kilomuzu, yağ depolama hızımızı, açlığı, belli gıda türlerine aşermeyi ve metabolizmayı etkiliyor.Bu tür zararlı hormonların etkilerini en aza indirmek için Fx15 bitkisel kapsül desteği alabilirsiniz.Endokrin sistemimizi tüm enstrümanların akortlu olduğu, uyum içinde çalan bir orkestraya benzetebiliriz. Ama bu orkestradaki bir aletin bile akordu bozuksa ya da yanlış notadan çalmaya başlarsa müziğin ahengi bozulur, hatta diğer enstrümanlar da notayı takip etmekte zorlanır, değil mi?

Adrenal, tiroit, kortizol, ensülin gibi hormon isimlerine çoğumuz aşinayız. Ama bunların ve Fx15 kapsülün kilomuz ve sağlığımız üzerindeki etkilerini yeterince bilmiyoruz. Değişik kilo verme “tedavileri” ve ilaçları genellikle tek bir hormon üzerine odaklanır. Fx15 kapsül tek bir hormon üzerinde değil gereken bütün hormonlar üzerinde çalışır.Bozulan tek bir hormon dengesinin diğer hormonların dengesini de bozduğu ise bize söylenmez. Endokrin sisteminde Batı tıbbının “parça”ya yönelik tedavilerini uygulayamazsınız. Tek bir hormonu diğerlerinden ayırarak “tedavi” edemezsiniz.Hormonlarımız her şeyden etkileniyor.

Hormon dengemizi bozan şeylerden bazıları:

  • Beslenme tarzı (işlenmiş gıdalar, genetiği değiştirilmiş gıdalar, tarım ilaçları, hormonlu gıdalar vs.)
  • Çevresel faktörler (hava, su kirliliği, sağlıksız ortamlar ve ilişkiler, elektromanyetik kirlilik)
  • Uykusuzluk
  • Duygusal sorunlar
  • Stres

Bu tür etkiler bazı hormonların aşırı çalışmasına yol açıyor, bazılarını ise kış uykusuna yatırıyor. Yani dengesi bozulan tek bir hormon, diğer hormonların da dengesinin bozulmasına yol açıyor. Bu dengesizlik uzun süreli olursa sonuç fazla kilolar olarak bize dönüyor. Bu durumda  aşırı spor yapsanız ve çok az yeseniz bile bir süre için kilo kaybediyor ama sonra kaybettiğiniz kiloları hızla ve fazlasıyla geri alıyorsunuz.