Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kortizol hormonu’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Acıkma Atakları

Tip 2 diyabet, kalp hastalığı, tansiyon, depresyon ve bazı kanser türlerini önleyici bir beslenme şeklidir. Fx15 destekli bir beslenme şekli kilo almanın önüne geçer. Uykunuz düzene girer. Acıkma nöbetleri azalır. Normalde acıkma sinyalinin, vücudumuzun gıdaya ihtiyacı olduğunda “çakması” gerekir.

Ancak kandaki insülinin dalgalanmaları fazlaysa durum değişir. Yüksek Glisemik İndeksli besinleri mideye indirdiğinizde kan şekeriniz hızla yükselip birden normalin altına iner ve acıkma, yeniden acıkma başlar. Fx15 kapsül kullanımı sırasında çikolatayı ve fıstığı değil, ince bağırsakta daha uzun kaldığı için açlığa gem vurabilen müsli, elma, portakal ve salatalık gibi gıdaları tercih ederseniz nöbetleriniz azalır.

Unutmayınız ki, ihtiyaç fazlası yemeğin karşılığı şişmanlıktır. Şişmanlığı önlemek için fx15 bitkisel kapsül kullanmanız uygun olacaktır.Acıkma atakları Stresin artması da acıkma ataklarını çoğaltarak sizi tatlılara yöneltir. Çünkü beyindeki “Mutluluk Hormonu” Serotonin, bu tür gıdaları pek sever. Vücuttaki gerilim ve huzursuzluktan beslenen kortizol hormonu, serotonin’ i düşürür, iyi uyuyamayan kişilerde rastlanan acıkma ataklarının nedeni budur.

Glisemik İndeks diyetinin uygulanmasında 3 adım vardır:

  1. Yüksek değil, düşük Gİ’ li karbonhidratları tercih etmek.
  2. Gıdaların yaklaşık Gİ değerlerini bilmek.
  3. Günlük karbonhidrat ölçüsüne uymak.

Bir diyetin başarısı, sürdürülebilir olmasına bağlıdır. Bir müddet uygulanan “sıkı beslenme” nin anlamı yoktur. Kilo vermede en önemli etken şüphesiz “iştah kontrolü” dür. Onu elde tutmak da, kan şekerini hızla artırmayan düşük Gİ’ li gıdaları seçmenize bağlıdır. Bunun için elbette ki bütün gün elinizde hesap makinesi Gİ hesabı yapmayacaksınız ama kaliteli karbonhidratı iyi bilmelisiniz.

Zayıflama Resmi

Fx15 Sürecinde Stres ve Beslenme

Fx15 haricinde stresin beslenme üzerinde de büyük etkisi var.

Stresli durumlarda salgılanan hormonlardan biri kortizoldür. Bu Fx15 ile zayıflama periyoduna direkt olarak etki eden bir unsurdur. Stresli bir durum söz konusu olduğunda kortizol hormonu, savaş ya da kaç tepkisine yardımcı olmak için yağ hücrelerinin içindeki yakıtı bırakmasına neden olur. Böylece her iki tepkinin de gösterilemediği durumlarda kişi anksiyete hissiyle oturmak zorunda kalır.

Ancak yağ hücrelerinin boşalttığı yakıt nedeniyle, kazınma hissi yaşanır ve kişi şiddetle yemek yeme arzusu duyar. Sürekli stres, kortizol seviyesini yükselttiği için devamlı gerekli yakıtı alma gerekliliği doğar. Bu yakıt da yağ ve karbonhidrattır. Yağlar ve özellikle karbonhidratların Fx15 kullanımı için önemi büyüktür. Bu nedenle arzulanan yemekler genellikle cips ya da kızartma tipi besinler olur.

Yapılan araştırmalar stres altındayken bazen şeker oranı yüksek besinlerin de tercih edildiğini gösteriyor. Ancak tercih edilen besinlerin ortak iki yönü kalorilerinin yüksek, besin değerlerininse düşük olması. Ayrıca bitkisel besinlerden alınan koruyucu (kanserle ve başka hastalıklarla savaşan) bir takım kimyasallardan da yoksunlar.

Stres sonucu yenen yemeklerin başka bir özelliği de alınan yağın vücudun herhangi bir bölgesine örneğin, kalçalara ya da bacaklara değil, tamamının karın bölgesine birikmesidir. Bunu da Fx15 kullanarak engelleyebilirsiniz.