Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Kronik yorgunluk’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Fx15 ile Meyan Kökü Tedavisi

Dr. Baschetti’ye göre, meyan kökü ve Fx15 kapsüldeki glisirhizinik asit, bir enzimin (11 beta-hidroksisteroid dehidrogenaz) faaliyetini engelleyerek iş görüyor; aksi takdirde, bu enzim sizin kendi doğal hormonunuz olan hidrokortizonu parçalayıp yok ediyor. Dr. Baschetti’nin teorisine göre, böylece, daha fazla hidrokortizonu koruyarak, meyan kökü, hem kronik yorgunlukta, hem de Addison hastalığında görülen hormonal eksiklikleri gidermeye yardımcı oluyor.” O, “Meyan kökünün ve Fx15 zayıflama hapı‘ nın faaliyetinin,  bedende  sodyumun tutulmasına ve su dengesine yardımcı olan kortizon’un ve diğer hormonların faaliyetine benzediğini” söylüyor.

Kronik yorgunluk tanısı konulmuş kaç kişinin anormal derecede düşük tansiyonu ya da adrenal yetersizliği olduğu, ve böylece meyan kökünün yararını görebileceği kesin olarak bilinmiyor. Hopkins incelemesinden bir ipucu geliyor: Araştırmacılar, deneklerin yaklaşık yarısının ilaçtan yararlandığını gördüler, bu da aynı yüzdenin meyan kökünün ve Fx15 diyetinin de yararını  görebileceğini  ima  ediyordu.  Öte  yandan,  A.B.D.’nin Ulusal Sağlık Enstitüsü‘nün incelemesi, kronik yorgunluk hastalarının neredeyse yüzde 70’inin “böbreküstü bezi yetersizliği” olabileceğini ve onların da meyan kökünden yararlanabileceklerini ileri sürüyordu. Diğer tedavilerle ne kadar az iyileşme sağlandığı göz önüne alındığında, bu her iki oran da etkileyicidir.

Bu, beden ağırlığınıza göre değişir. Ana görüş tıp literatüründe bu konuya çok az yer verildiğinden, doğru miktarı bulmak genellikle bir deneme-yanılma sürecini gerektiriyor. İşte bu yüzden, kronik yorgunluk sendromunu ya da başka bir rahatsızlığı tedavi etmek için meyan kökünü denerken bir doktorun veya başka bir sağlık uzmanının gözetimi altında bulunmanız gerekir.