Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Lif oranı yüksek olan besinler’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Fx15 Kullanıcı Yorumları

Web sitemiz üzerinden fx15 kullanan kişilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz. Fx15 kullananlar tarafından yorum yapılabilmesi için uygun bir platform hazırladık. Yazılarımızın altındaki yorum gönder kısmını kullanarak siz de görüşlerinizi belirtebilir, soru sorabilirsiniz.

Bugünkü yazımızda beyaz eklem ve mısırdan bahsetmek istedik.

Herkesin bildiği gibi beyaz pirinç bize Asya’dan gelmiştir. Orada pirinci genellikle lif, vitamin, mineral tuzlar ve eser elementler açısından çok zengin olan sebzelerle beraber yerlerdi. Beyaz pirinç her zayıflama periyodunda Fx15 ile birlikte tavsiye ediliyor. Bu da kan şekeri bileşkesini düşürüyordu. Pirinci rafine etmeyi icat eden Batılı, pirinci genellikle etle birlikte, yani doymuş yağlarla birlikte tüketiyor.

Şunu da belirtmek gerekir ki, otantik olarak Asyalı olan yapışkan pirinç (rafine edilmemiş) Batı’daki pirince göre (özellikle Amerika’daki) çok daha düşük bir kan şekeri endeksine sahiptir. Batı’daki pirinçlerin türleri verdikleri randımanlarına göre seçilmiştir. Böylece, çağdaş beslenmeye kısa süre önce dahil olmuş, yüksek kan şekeri endeksli dördüncü bir glusid doğmuştur.

Aynı durum mısır için de geçerlidir. Öyle ki, Batı toplumları mısır çeşitlerini sadece verimli olup olmadıklarına göre seçmiştir. Bunların büyük bir kısmı, tarımsal araştırmalar sonucu laboratuarda üretilmiş melez tohumlardır.

Amerikalı yerlilerin beslenirken kullandıkları mısır, çok daha düşük (yaklaşık 30) bir kan şekeri endeksine sahiptir. Bu mısırlarda çözülebilir lif oranı oldukça yüksektir. Lif oranı yüksek olan besinlerin fx15 ile kullanımı önerilmektedir. Bu tür bir mısırda önemli miktarda bulunan çözülebilir lifler, yalnızca düşük bir kan şekerine yol açmakla kalmayıp, aynı zamanda nemi de muhafaza ediyor.