Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Lifli beslenmek’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Lifli Beslenmenin Sağlık Açısından Yararı

Lif içerikli beslenmek sağlık açısından çok yararlıdır. Öncelikli olarak fx15 kapsülleri kullanılmalıdır. Fx15 kapsüllerinin desteği ile kısa süre içerisinde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Fx15 kapsüllerinin desteğini alarak forma girmek sağlık açısından çok yararlıdır.

Fx15 kapsülleri ile obezite riskini azaltma mümkündür. Şişmanlık ve obeziteden kurtulmak için fx15 kapsülleri mutlaka kullanılmalıdır. Fx15 kapsüllerinin desteği ile kilolarınızdan kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Mutlaka doğru adımlar atmalısınız.

Dövülmemiş keten tohumu bağırsak hareketlerini artmr, kabızlığın giderilmesine yardımcı olur. Keten tohumu dövülmüş olarak tüketildiğinde ise ishali azaltır. Lifli beslenmek, diğer besinlerin kana karışma hızını azalttığı için kan şekeri kontrolünde ve kilo vermede yardımcıdır.

Çiğ sebzeler bu gruba bütün sebzeler girer. Renkleri koyulaştıkça alkali yapma güçleri artar. Beyaz, sarı, turuncu, kırmızı, yeşil ve mor olarak alkali yapma değerleri artarak ilerler. Bu renk skalası onların ORAC değerlerine göredir. ORAC deyimi, bir besin maddesinin serbest radikal temizleme kapasitesini ölçme birimidir. ORAC, besinin antioksidan kapsitesidir.lifli beslenmenin sağlık açısından yararı

Bir besinin anioksidan kapasitesiaynı zamanda alkali kapasitesiyle paraleldir. Çiğ yeşil sebzelerde klorofil vardır. Klorofil bitkilere yeşil rengini veren maddedir. Bütün yeşil sebzeler klorofil içerir. Klorofil hemoglobinle aynı kimyasal yapıya sahiptir.

Klorofilde farklı olarak demir yerine magnezyum vardır. Magnezyum, kalsiyumdan sonraki en önemli alkali mineraldir. Ancak pişirmek sebzelerin klorofilini yok eder. Ayrıca sebzeler çiğ yendiğinde içlerinde henüz enzimler canlıyken tüketilmiş olurlar.