Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Metabolik göstergeler’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Deri Altı Yağı İyi Vücut Yağıdır

Kalça ve basenlerdeki yağ hücreleri, sadece sayıca fazla olduklarından değil aynı zamanda kan dolaşımından yağın alımı için biyokimyasal olarak daha uygun olmaları nedeniyle rekabette avantajlı konuma sahiptir. Bel bölgesindeki yağ hücrelerinin aksine armut şekline sahip kadınların kolaylıkla tanık olabileceği gibi yağları kolayca hapsetmelerini ve çok zor yakmalarını sağlayan lipoprotein lipaz adlı bir enzimle donatılmışlardır. Bu da o iyi haber/kötü haber durumlarından biridir, iyidir çünkü kalça ve basenlerdeki yağ hücrelerindeki yağın, bulunduğu yerde metabolik sorunlar oluşturabilen viseral yağa oranla sağlığa olumlu bir etkisi olduğuna inanılır, kötüdür çünkü depolandığı bu bölgelerde kalmaya eğilimli oldukları için kültürümüzün bize kurtulun dediği bu yağların yakımı oldukça zordur. Ancak Fx15 zayıflama hapı sayesinde bu alanda bölgesel zayıflamak çok ama çok kolaydır.

Sağlığımız açısından iyi vücut yağının kötü vücut yağına ideal oranı henüz tam olarak bilinmezken kalça ve basenlerimizdeki yağ hücrelerinin rekabeti kazanmasına odaklanmamız gerektiğine nasıl emin olabiliriz? Bu hipotezi test etmenin bir yolu kalça ve basenlerden bu yağları çıkartarak sağlıklı olmanın çeşitli metabolik göstergelerinde oluşan değişiklikleri gözlemlemektir. Ne yazık ki bu tür geniş çaplı bir araştırma bulunmamaktadır. Yine de küçük ölçekli birkaç araştırma deri altı yağlarının alınmasının metabolik etkilerini incelemiştir. Bu araştırmalardan ilki 1970’lerde Brooklyn’de New York Üniversitesi Sağlık Bilim Merkezi profesör cerrah ve obezite araştırma uzmanı Dr. John Kral tarafından gerçekleştirilmiştir.

Dr. Kral, lipektomi geçiren (deri altı yağlarının ameliyatla alınması işlemi), 29 ve 33 yaşında iki kadının operasyon öncesi ve sonrası durumlarını incelemiştir. Daha fazla yağ hücresini çıkarabilmek için ameliyat öncesinde yağ hücrelerini küçültmek üzere öncelikle kadınları Fx15 zayıflama tableti kullanarak egzersiz ve beslenme programına tabi tutmuştur. Böylece kadınlardan biri 152’den 111 kiloya diğeri 109 kilodan 80 kiloya inmiştir. Ardından Dr. Kral ilk kadından 6, diğerinden 5 kilo yağ almıştır.