Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Obez kız çocukları’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Yağ Dokuları ve Fx Etkisi

Artmış yağ dokusunun bir diğer önemli yan etkisi de kadınlarda hormonal dengeyi bozmasıdır. Artmış insülin direnci gibi östrojen ve benzeri hormonlara karşı yumurtalık ve hedef organlarda direnç oluşturacağı için ve hiperandrojenizm dediğimiz artmış erkeklik hormonları nedeniyle adet düzensizliği, yumurtalıklarda çok sayıda kist oluşması, şişmanlama ve erkek tipi kıllanma ile giden polikistik över sendromu oluşur. Fx etkisi bunun üstesinden gelebilir.

Yağ dokusu belli bir hacmin üstüne çıktığında adet görme tamamen kesilebilir. Obez kız çocukları yaşıtlarından daha geç adet görürler. Şişman erkeklerde yağ dokusunun artışı ile özellikle morbid obesite aşamasında kanda testesteron düzeylerinde düşüş oluşabilir. Ayrıca böbrek üstü bezi androjenleri östron ve östradiole çevrildiğinden cinsel performans azalması gözlenir. Çok şişman erkek çocukları da bu nedenden dolayı geç ergenliğe girer.

Artmış yağ dokusunun yol açtığı bir diğer kötü durumda kan basıncının yükselmesidir. Kesin olarak nedeni gösterilememekle birlikte yağ dokusu artışı hipertansiyona eğilimi artırmakta ve var olan yüksek tansiyonun klinik tablosunda ağırlaşmasına neden olmaktadır.

Yağ dokusu artması insan kan yağları üzerine de olumsuz etkiler gösterir. Fx etkisi ile bunu kısa sürede öteleyebilirsiniz.