Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Oruç tutmak’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Bedeninizin İç Temizliği İçin Düzenli Oruç Tutun

Herkes elektrikli su ısıtıcısı kullanmıştır ve yine herkes bilir ki, yeni bir ısıtıcıda su ısıtmak için daha az elektrik ve zaman harcanır. Kireç bağlamış eski ısıtıcılar suyu kaynatmak için daha fazla zaman ve enerji gereksinir. Bu örneği bedenimize uygulayacak olursak, bedenimiz de yaşlandıkça ve içerdiği sağlıksız birikintiler çoğaldıkça (kemiklerde, kaslarda, dolaşım sisteminde, akciğerlerde vs.) verimsiz enerji kullanımı nedeniyle daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyar. Artan yiyecek tüketimi de şişmanlığa neden olur.

Bu ise başka bir şeyin daha belirtisidir; aniden kilo almaya başlamamız bedenimizde çok miktarda sağlıksız birikinti bulunduğunu gösteren bir işarettir. Bu durumda hemen tam bir beden temizliği yapmamız gerekir “Tam Beden Temizliği” bölümüne bakınız.

Düzenli kısa oruçlar metabolizmanızı yeniden gençleştirmenin en iyi yoludur. Bedeniniz yavaş yavaş yağ dokusundan kurtulacak ve yiyecekleri siz gençken sindirdiği şekilde sindirmeye başlayacaktır. Oruç tutmanın beden ağırlığınızı azaltmanın yanı sıra, bir başka önemli yararı daha vardır. Bedeninize yiyecek girmediği zaman kendi kaynaklarına yönelerek besin arar. İlkin işlevini yerine getirmesine müdahale eden şeyleri tüketir: hasta hücreler, yumrular, şişlikler vs. Bir başka deyişle, beden kendi hastalıklarını yer bitirir. Pek çok dinde oruç tutmanın farz olması kaza eseri değildir. Oruç tutmak yağlardan kurtulmamızı ve aynı zamanda zihnimizi ve ruhumuzu temizlememizi sağlar.

Oruç tutmaktan bahsettiğimi, yiyecek yoksunluğundan bahsetmediğimi özellikle vurgulamak isterim. Yiyecek yoksunluğu ile oruç tutmak arasında büyük bir psikolojik ayırım vardır.