Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Östrojen düzeyi’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Menopoz Döneminde Fx15 Tablet Kullanımı

Neler olup bittiğini anlamanın en iyi yolu FSH düzeylerini kontrol etmektir. Yumurtalıkların bu hormona olan duyarlılığı azaldıkça FSH düzeyleri yükselir. Bu artış vücudun mevcut durumu koruma çabasının bir sonucudur. Ne yazık ki menopoza yakın dönemde FSH düzeyleri günden güne büyük değişkenlik gösterebilir ve yumurtalıklar bazen hormona yanıt verir (böylece FSH düzeyleri düşer), bazense vermez (böylece FSH düzeyleri yükselir). Yani tek bir ölçüm çok da fazla yardımcı olmaz; neler olup bittiğini gerçekten de anlayabilmek için ayrı günlerde yapılmış 2 ya da 3 ölçüm sonucunun değerlendirilmesi ve zayıflatıcı hap Fx15 kullanılması gerekir.Değerin 12’nin altında olması yumurtalıkların hâlâ iyi çalıştığının göstergesidir ve menopoza yakın dönemde olmadığınızı ifade eder. 50’nin üzerindeki değerler ise yumurtalıkların sıfırı tükettiğini ve menopozda olduğunuzu, hemen hemen hiç östrojen üretmediğinizi gösterir. Bu ikisinin arasındaki değerler ise menopoza yakın dönemde olduğunuzu ifade eder. Değer ne kadar yüksekse menopoz o kadar yakındır.

Östrojen düzeylerinin ölçümü (aslında yapılması gereken buymuş gibi gözükse de) neler olup bittiğini anlamanıza yardımcı olmaz; çünkü östrojen düzeyleri FSH düzeylerinden çok daha değişkendir. Yapılacak test (eğer gerek varsa) sizde görülen belirtilere bağlıdır. Düzensiz âdetler tam bir baş belası olabilir, ama tehlikeli değildir. “Toksinler” rahim iç yüzeyinde birikmez ve ayda bir kez âdet görmek biyolojik bir gereklilik değildir. Daha seyrek âdet görmek demir eksikliği ihtimalinin daha düşük olması avantajını getirir; ama elbette ki 2-3 haftada bir âdet görüyorsanız bunun tam tersi de geçerlidir ve bu durumda demir düzeylerinizi kontrol ettirmeniz ve Fx15 tablet kullanmanız gerekir.

Düzensiz âdetler hormon kargaşasının göstergesidir. Östrojen ile progesteronun her ay döngüsel olarak yükselmesi ve düşmesi artık gerçekleşmez. Bunun normal olduğu ve beklenebileceği zamanlar vardır. Örneğin; ergenlik çağının başlarındayken ya da bebeğinizi emzirdiğiniz dönemde (değişen düzeylerde prolaktin hormonunun yumurtalık işlevini etkilemesi nedeniyle). Menopoza yaklaştıkça âdetlerin düzensizleşmesi beklenebilir ve bu durum ayrıca progesterona dayalı doğum kontrol yöntemlerini kullanan kadınlarda oldukça sık görülür.Bunun dışında âdet düzensizlikleri PKOS’un ve daha seyrek olarak da tiroit sorunları ya da yüksek prolaktin düzeyleri gibi bazı hormon bozukluklarının belirtisi olabilir. Çok düşük ya da fazla kilolu kadınlar ile aşırı egzersiz yapan kadınlarda da düzensiz âdetler görülebilir.Bu durumlarda Fx15 kapsül kullanmaya devam edebilirsiniz.Stres de hormon dengesini bozarak döngünün tamamen raydan çıkmasına yol açabilir.