Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Peroksinitrit’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Enginar ve Fx15 Sağlığı

Merhaba sevgili Fx15 sağlıklı zayıflama ilacı kullanıcıları. Bugün enginar’ın sağlık için önemine değinmek istiyorum.

Enginar’da klorojenik asit adlı bir madde vardır. Bu madde aynen kerevizdeki asetilenik’ler gibi bireyi özellikle kalın bağırsak (kolon) başta olmak üzere mide ve bağırsak kanserlerine karşı korur. Bu madde kuvvetli bir antioksidandır.

Peroksinitrit adlı madde kalp ve damar hastalıklarında, iltihaplanmalarda, oksidasyonun yanlış beslenme ve yaşam stiline bağlı olarak vakalarda ve nevrolojik rahatsızlıklarda artar. Üstelik bu zararlı madde kolesterol gibi hem hücrelere zarar verir hem de damar kireçlenmesine neden olur. Enginar’daki klorojenik asit peroksinitrit adlı bu zararlı maddenin miktarını azaltarak adı geçen hastalıklarda ilaçla tedaviye yardımcı etkide bulunmuş olur.

Fx15 ile zayıflarken enginar tükettiğinizde enginar’da bulunan kafeolkuinik asit adlı madde safra asitlerinin üretimini artırır. Safranın bağırsaklara etkimesini artırarak bağırsak peristaltiğinin fazlalaşmasını ve bu sayede sindirimin kolaylaşmasını sağlar. Ancak burada çok önemli bir bilgiyi ve gerçeği sizlerle paylaşmak istiyorum. Asitler sadece kereviz kısmında değinildiği şekilde kolesterolü safraya çevirip kolesterol ve yağ miktarını düşürmekle kalmaz. Sadece bağırsak peristaltiğini artırarak sindirimi kolaylaştırmak ve dispepsia’ya karşı irdaviye yardımcı etkide bulunması ile de sınırlı kalmaz. Safra asitlerinin artması neticesinde artan safra asidi miktarı toksik radikal yani iltihap yapıcı maddeleri de kendisine bağlayarak etkisiz hale getirir.

Yani bir yerde aynen C, A,B, D veya E vitaminleri gibi antioksidant etkisi ile vücudu ve karaciğeri oksitlenme ve onun toksik radikal tahribatına karşı bu safra asitleri korumuş olur. O halde enginar’ın safra üretimini artırması aynı zamanda safranın toksik radikalleri bağlamasına yol açarak önemli bir detoks etkide bulunmaktadır. Bu yönü ile de enginar, detoks’ta son derece önemli olan ve vücudun toksik radikallerinden arınmasını sağlayan bir gıda maddesidir.

Sizlerin daha sağlıklı olabilmesi için Fx15 severler olarak sahip olduğumuz sağlık bilgilerini paylaşmaya devam edeceğiz. Tekrar görüşmek üzere, sağlıklı günler…