Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Progesteron’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Düzensiz Âdet Tedavisi ve Fx15 Tablet

Tedavi büyük ölçüde altta yatan nedene bağlıdır.Tedavi yöntemleri arasında Fx15 form hapı kullanımı da vardır.Fakat bu yöntem bir uzman gözetiminde uygulanmalıdır. Hekiminizle üzerinde konuşmak isteyebileceğiniz bazı tedavi seçenekleri şunlar olabilir:

  • Ağır kanamada ibuprofen ya da mefenamik asit gibi prostaglandin karşıtı etki gösteren tabletlerin ve Fx15 kapsülün biraz yardımı olabilir. En iyi etkiyi elde etmek için beklenen âdetten 2 gün önce almaya başlamalı ve ağır kanama devam ettiği sürece düzenli olarak kullanmalısınız.
  • Traneksamik asit (reçeteyle satılır) de yararlı olabilir. Rahim yüzeyindeki ince kan damarlarını kapatarak iş görür. Bu ilacın yalnızca ağır kanama sırasında alınması gerekir. Kombine doğum kontrol hapı kullanmak âdet kanamasında çarpıcı bir azalma sağlayabilir; bir başka seçenek de Mirena RİS yerleştirilmesidir. Bu aletten salınan progesteron rahim iç yüzeyinin incelmesine ve aylık kanamada belirgin bir azalma olmasına yol açar.Bu tedavinin uygulandığı süreçde Fx15 tablet kullanmanın herhangi bir sakıncası yoktur.  Her ay 2 hafta süreyle sentetik progesteron almak âdetlerin düzene girmesinde yardımcı olabilir (böylece ayda yalnızca bir kez âdet görürsünüz); ancak ne yazık ki âdet kanamasının yoğunluğu üzerinde pek az etkisi olur. Cerrahi girişim yalnızca, olası bütün tıbbi tedavilerin denenmesine rağmen ağır âdet kanamalarının devam ettiği kadınlarda bir seçenek olabilir. Geçmişte sıklıkla genişletme ve kürtaj, yani “kazıma” işlemi uygulanarak rahim iç yüzeyinin en üst tabakası alınırdı. Ancak bu işlem bir, en fazla 2 aydan uzun süre etkili olamadığı için artık bütünüyle terk edilmiştir. Buna karşılık bazen genişletme ve kürtajın yeni bir biçimi olarak histeroskopi yapılmaktadır. Anestezi altında rahim içine sokulan çok küçük bir kamerayla jinekolog rahim boşluğunu doğrudan görebilir. Genişletme ve kürtajdan çok daha kesin sonuç verir ve başka yöntemlerle gözden kaçabilecek küçük polipler de bu yolla çıkartılabilir.
Zayıflama Resmi

Potasyum Miktarı ve Fx Etkisi

Prostatit yani prostat bezinin iltihaplanması erkeklere özel sık rastlanan sağlık sorunlarından birisidir. Erkeklerde zayıflama düzenini de etkileyen bu sıkıntı konusunda erkek Fx15 kullanıcıları tarafından şikayetler dile getirilmektedir. Bunda özellikle çinko mineralinin yetersiz miktarı etken olmaktadır. Pek çok prostat büyümesi (hipertrofisi) durumlarında da çinko yetmezliği söz konusu olabilmektedir. Daha doğrusu çinko yönünden takviye yapılması ve bu mineralin yeterli miktarlarda alınması ile erkeklerde prostat büyümesi derostat iltihaplanması riski de önemli ölçüde azalmış olacaktır.

Bazı kadınlar gece terlemesi şikayetlerine karşılık progesteron krem kullanmakta ve bu uygulama ile gece terlemesi şikayetlerinin azaldığını belirtmektedirler. Aslında progesteron kremleri ve bu kremlerin deriden geçerek progesteron veya ilişkili hormon metabolizmasına etkimesi ile bu terleme sorunu çözümlenmemektedir. Fx 15 etkilerini azaltabilen bu konuda önleminizi alınız. Bu tür kremler içerdikleri progesterondan ziyade çinko ve potasyum’u ile gece terlemesini engellemektedir. Bu minerallerin vücuda alınması ile vücutta sodyum alıkonmakta ve dışarı ter verilmemektedir. Aslında progesteron yerine potasyum ve çinko içeren tablet veya gıdalarla da aynı etki sağlanabilir.

Potasyum miktarının etkilediği diğer bir sağlık kriteri de kolesteroldür. Düşük potasyum miktarı kolesterol miktarının da düşük olmasını sağlar. Bu da fx etkisi için faydalıdır. Yani vücuda fazla potasyum alarak zayıflamaya çalışırken hem hipoglisemi’ye girebiliyorsunuz ve sağlığınızı ciddi şekilde tehdit edebiliyorsunuz hem de kolesterol miktarının artışına sebep olarak kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskinizi artırmış oluyorsunuz. Çinkomun az miktarda alınmasına gelince, bu durumda ise düşük trigliserid miktarı söz konusu olmaktadır.