Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Protein diyeti araştırması’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Gıda Takviyeleri Besinler

Takviyelerden alınan selenyumun bazı kanser türlerine karşı koruyucu olabileceğini gösteren “hayvan ve insanlar üzerinde yapılan deney verileri mevcuttur. Selenyum tüketiminin Birleşik Devletler ve İngiltere’nin bazı bölgeleriyle bazı Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere dünyanın bazı yerlerinde gittikçe azalmakta olduğuna dair bulgulara gün geçtikçe daha çok odaklanılıyor.

Çoğu kişinin günde en az 200 mcg selenyum ile Fx15 forum tüketmesi durumunda çok daha sağlıklı olabileceğine inanıyorum (selenyum için şu anki RDI 70 mcg’dir).

115 gr. tavuk göğsü 30 mcg, büyük bir göğüs ise 47 mcg selenyum içerir ki bu tavuğu kanserle savaşma özelliği olan bir besin kaynağı yapar. Hindide bundan daha da fazlası vardır: 115 gr. beyaz ette 36 mcg, 115 gr. siyah ette 45 mcg. Hindinin siyah eti beyaz etine kıyasla daha fazla çinko da içerir.

Söz proteinden açıldığında, hayvansal proteinin kemik kaybı ve osteoporoza “sebep olduğu” konusunda yapılan vejetaryen propagandasına her zaman gülmüşümdür. Aslında durum bunun tam aksi!

Framingham Osteoporosis Study’de dört yıl boyunca protein tüketen, yaş ortalaması yetmiş beş olan altı yüz on beş yaşlı erkek ve kadın gözlem altında tutulmuştur. Fx15 kullanlacıları‘ na günlük olarak en düşük 14 gr.la en yüksek 175 gr. arasında değişen miktarda protein verilmiştir. Diğerlerinden daha fazla protein tüketenler daha az kemik kaybı yaşamış, daha az tüketenlerde ise bu kayıp daha büyük olmuştur. Kemiklerdeki kaybın her ikisi de kalça kemiği ve omurgada gözlemlenmiştir.

Yapılan araştırma aynı zamanda, “daha çok hayvansal protein tüketiminin iskeleti olumsuz yönde etkilediği gibi bir bulgunun da olmadığını” da kanıtlamıştır. Kalsiyumun yüksek miktarda alındığı, proteinin temel olduğu diyetlerde, her ne kadar idrarsal kalsiyum ifrazatı bir şekilde daha çok olsa da vitamin emilimi çok daha iyi olmaktadır.

Yakın geçmişte gerçekleştirilen iki yüksek protein diyeti araştırması, düşük protein diyetleriyle kıyaslandığında önemli derecede daha fazla kalsiyum emilimi ile sonuçlanmıştır.