Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Restoran Zinciri’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Hazır Yiyecekler ve Fx 15 Etkisi

İngiltere’de yapılan bir araştırma, dev gıda şirketlerinin, ürünlerinde, obezite, kanser, kalp, diyabet gibi hastalıklara neden olan yağ, şeker ve tuz oranlarının azaltılması için yeterince çaba göstermediğini ortaya çıkardı. Bu araştırma, sağlığımıza ancak kendimizin özen gösterebileceği gerçeğini çok net olarak izah etmektedir. İşte bu gerçek bizi Fx15 ile zayıflama ya itiyor ve haklıyız da…

Londra’daki City Üniversitesinin yaptığı araştırmada, dünyada ilk sıralarda yer alan 1 0 tarımsal gıda şirketi; 1 0 dağıtım şirketi; 3 fast-food şirketi ile 2 restoran zincirine sahip şirket olmak üzere 25 şirket incelendi. Araştırma sonuçları, bu 25 şirketten sadece 4’ünün “Kraft, PepsiCo Compass Restoran Zinciri ve Yum Restoran Zinciri” ürünlerinde yağ oranını azaltmak için önlem aldığı; 5’inin şeker oranını azaltmak için çaba gösterdiği ve 10 şirketin de aşırı sodyum içeren tuzun azaltılması konusunda harekete geçtiklerini ortaya koydu.

Araştırmada, 2 şirketin porsiyonlarının miktarında değişime gittikleri ve 8 şirketin de vücuda zararlı yağ oranlarını azaltmak için önlemler aldıkları ortaya çıktı. Raporda, sadece 1 şirketin bu 5 önlemin tümünü yerine getirdiği belirtilirken, bir diğer şirketin ise, porsiyonlarında değişime gitmek dışında önlem almadığı kaydedildi.

Araştırmanın amacının, bu şirketlerin Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSO) 2004’te ilan ettiği prensipleri hayata geçirip geçirmediğini incelemek olduğu belirtildi. Araştırmayı yapan uzmanlar, “Sonuçların kaygı verici olduğunu, birçok şirketin, ürünlerinin sağlık üzerine etkisine en ufak bir önem vermediklerini” ifade etti.

Şirketlerin yıllık raporlarını, hesaplarını, internet sitelerini, araştırma, reklam, etiketleme ve pazarlama politikalarını araştıran uzmanlar, “Sık sık tüketicinin yanında olduğunu söyleyen süper marketlerin, en fazla düş kırıklığı yaratan sektör olduğunu” ve “En küçük şirketin cirosunun bile, DSO’ nün yıllık toplam bütçesinin 5 katına denk geldiğini ve bu durumda kaynak yetersizliğini bir mazeret olarak ileri süremeyeceklerini” kaydettiler.