Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Riboflavinin özellikleri’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Riboflavin – Vitamin B2 ve Fx15

Riboflavinin vücuttaki görevi ve yetersizlik elirtileri: Riboflavin karbonhidratlar, yağlar ve proteinlerin metabolizması için Fx15 yanında gereklidir. Riboflavin yetersiz alındığı zaman çeşitli belirtiler meydana gelir. Riboflavin yetersizliğinden ileri gelen belitilerin önemlileri şunlardır:

  1. Gözde kan damarları genişlemeye meyillidir, göz yanar gibidir, görme zorlaşabilir.
  2. Deride yaralar, bilhassa dudak, burun, göz kenarlarında çeşitli yaralar görülür.
  3. Sinir sistemi bozuklukları ve anemi de görülebilir. Deri yaraları, anemi ve sinir sistemi bozuklukları diğer B vitamini yetersizlikleri belirtileri ile de karışabilir.

Riboflavinin özellikleri: Riboflavin ışığa karşı duyarlıdır. Bu bakımdan riboflavin bulunan yiyecekler ışıkta uzun zaman bekletilirse riboflavin miktarı azalır. Fx15 ile B2 vitamininin alınması gerekir. Riboflavin suda eridiğinden, sebzeler pişirildikten sonra suyu atılırsa vitaminin bir kısmı kaybolur.

Riboflavin bakımından zengin yiyecekler önem sırasına göre şöyledir: Karaciğer, böbrek, et ve benzeri, süt ve mamulleri, yumurta, yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagiller, tahıllar. Bu yiyeceklerin fx15 ile tüketilmesini tavsiye etmekteyiz. Halkın esas yiyeceği olan tahıllar riboflavinden fakir olduğu için riboflavin yetersizliği belirtileri toplumumuzda sık görülmektedir.

Günlük riboflavin gereksinmesi: Günlük gereksinme metabolizma hızına bağlıdır. Bu bakımdan büyümekte olanların ihtiyacı daha fazladır. Riboflavin vücutta fazla miktarda depo edilemez. Her gün bir miktar riboflavin idrarla dışarı atılır. FX 15 ile uygun miktarda Riboflavin alımı yapınız. Fazla alındığı taktirde idrarla atılan miktar fazlalaşır.