Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Ruhsal ve hormonal’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Şişmanlığın Sebepleri

Her insanın kalori ihtiyacı yaptığı işe ve harekete göre değişiktir. Günlük ihtiyaçtan fazla olarak alman kalori yağa çevrilir, depo edilir ve vücuda eklenir; tıpkı arabanın sarf etmediği yakıtı sırtında taşıması gibi. Vücut hacmini genişleten, ağırlığı artıran yağdır. Şişmanlığın başlıca sebebi fazla yemek, hareket azlığı, ruhsal ve hormonal bozukluklardır.

Çoğu kimseler, yediklerini harcamadıklarını hesap etmez ve düşünmezler. Ekonomik imkânlar, zahmeti azaltır, yemeği artırır. Bazen de işe göre beslendiğini sanarak insan yanlış hesap yapar, fazla gıda alır. Bazıları şişmanlığın kalıtsal olduğunu söylese de, beslenme alışkanlığından ileri geldiğini savunanlar da yok değildir. Sıkıntı, üzüntü, bazı hormonların fazla ve noksan salgı yapmaları da şişmanlık sebebidir.

Genellikle şişmanlamak kolay, zayıflamak ise güçtür. Şişmanlamamak için küçük yaştan itibaren enerji dengesine dikkat etmek gerekir. Bu ise yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığıyla sağlanır. Fx etkisi de buna muhtaçtır. Haftada, ayda bir tartılmalı, alınan ve harcanan kalori dengelenmeye çalışılmalıdır. Beslenmeyle ilgili bilgilerin ışığında enerji ihtiyacına uygun beslenmek gerekir.

Zayıflamak, alınan enerjiyi azaltmak, harcanan enerjiyi de artırmakla olur. Yemeği azaltmak, hareketi artırmak gerekir. Alman besinler protein, vitamin ve mineraller bakımından yeterli olması, azaltma, karbonhidratlarda, yağlarda yapılmalıdır. Sınırlamada aşırılıktan sakınılmalıdır. Haftada yarım, ayda 2 kg. zayıflamak için yapılan ayarlama ve uygulamanın en uygun olduğu tavsiye edilmektedir.