Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Sağlığa önem verme’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Alkol ve Fx15 Beraber Kullanılır mı?

Sporcu veya sporla uğraşan birey tarafından tercih edilen fx15 kapsül ve performansı artırmak gayesi ile kullanılan bir diğer alternatif ise alkol olmaktadır. Çoğu sporcu karşılaşma öncesi ve sonrası içinde fermente olmuş karbonhidrat yani şeker olduğundan ve bu şekerin fermentasyon sayesinde en küşük monosakkarit denen birimlere ve organik asitlere dönüşümünden dolayı alkollü içeceği şekeri çabuk kana karışan ve kendisine kısa zamanda enerji veren bir içki olarak görmekte, öyle zannetmektedir. Alkollü içeceklerdeki şeker gerçektende fermentasyonun etkisi ile basit şekerlere ve organik asitlere dönüşmüştür. Dolayısı ile içlerindeki zengin şeker içeriğinin kısa zamanda bağırsak yüzeyinden kana karışacağı ve kısa sürede enerji vereceği doğrudur.

Alkol ve fx15 beraber kullanılır mıAncak kana çabuk karışan bu fx15 kapsül, aynı zamanda dokulardan su çekerek bol miktarda suyun vücuddan kaybına yani dehidrasyona neden olur. Üstelik bu dehidrasyonun derecesi çay ve kahve ile karşılaştırılamayacak kadar çok daha yüksektir. Üstelik bir, iki çay bardağının yapacağı stimulan etki yukarıda da değindiğimiz üzere sinir sistemini uyarıcı olması açısından sporcuya yarar sağlayabilir. Zira kasların uyarılması, daha canlı ve uyarılmış bir sinir sistemi ile mümkündür.

Buna karşılık bir bardak alkolün değil stimulan etkisi, tam tersine depresan etkisi vardır. Yani sinirleri baskılayarak bloke eder ve kişinin maça veya antrenmana konsantrasyonunu ya ortadan kaldırır ya da iyice zayıflatır. Dolayısı ile alkolü performans artırıcı, enerji verici olarak düşünmek sonuç itibari ile mümkün değildir. Alkol performans düşürücü (ergolitik) bir maddedir. Sporcu ve sağlığına önem veren kişiler tarafından mutlaka red edilmelidir.Fakat sadece fx15 kullanımı uygundur. Alkol ile fx15 form hapı kullanımı uygun değildir.