Fx15 ve Chitosan Kampanyaları Fx15 Siparişi Chitosan Hakkında

‘Sağlıklı beslen’ etikeyitle ilgili yazılar:

Zayıflama Resmi

Şişmanlık Kaderiniz Mi ?

Kilo probleminizi anne babanızın kilosuna bağlayarak genetik bir kader olarak görmek ne kadar doğru? Anne babamz kilolu diye acaba siz de % 100 kilolu mu olacaksınız?

Gelin bu soruların cevaplarına araştırmalardan çıkan sonuçlarla birlikte bakalım. Çalışmalar obez anne babadan doğan çocukların % 80’inin obez olduğunu, sağlıklı kilodaki anne babaların çocuklarının ise % 14 oranında obez olduğunu gösteriyor. Bu çalışma ile, anne babanızın kilolu olması sizin de kilolu olmanızı tek başına açıklıyor gibi gözükse de aslında durum sadece genetiğe bağlı değil. Obez anne babadan doğan çocukların, sağlıklı kilodaki bireylere evlatlık olarak verilmesi neticesinde çıkan sonuçlar, genlerin kilolu olmamıza % 30 oranında etki ettiğini gösteriyor.

Obez anne babadan doğan çocuklar genetik yapısı itibariyle riskli oldukları kadar, anne ve babaları gibi sağlıksız beslenmeleri nedeniyle de yüksek oranda obez oluyorlar. Fx15 zayıflama hapı, bu genetik olayın dahi önüne geçebilecek güçtedir. Ancak obez anne babadan doğup, beslenmesine dikkat eden, sağlıklı beslenip fiziksel aktivite yapan bir aile ile büyüyen çocuklarda kilolu olma riski % 80’den % 30’a kadar düşüyor.

Genetik yapınız vücudunuzda bulunan yağ hücrelerinizin sayısını, bunların ne kadar ve nerede depolanacağını ve bazal metabolizma hızınızı etkiler. Ancak siz gereğinden fazla yemediğiniz sürece kilolu olma riskiniz olsa da bu riski minimize ederek kilo almazsınız. Bu nedenle anne ve babanızın kilolu olması sizin de mutlaka kilolu olacağınız anlamına gelmez. Şişmanlığınızı genetik kaderiniz olarak görmeyin, kendi kaderinizi kendiniz belirleyin.